Україна

Зеленський підписав закон про зміни Бюджетного кодексу для угоди зі США про копалини

Третього липня Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який вносить зміни до Бюджетного кодексу з метою реалізації міжурядової угоди між Україною та США щодо співпраці у сфері копалин (законопроєкт №13256). Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Ухвалений документ має на меті забезпечити ефективне виконання ратифікованої угоди та впровадження інструментів зміцнення стратегічного партнерства між Україною та США. Це партнерство спрямоване на довгострокову відбудову та модернізацію країни у відповідь на широкомасштабні руйнування, спричинені агресією Російської Федерації.

Згідно з положеннями угоди, українська сторона здійснюватиме свій внесок, передаючи до фонду половину надходжень, отриманих після набуття чинності угодою. Ці надходження формуватимуться з рентних платежів за видобуток корисних копалин (таких як нафта, газ, газовий конденсат та інші, перелічені в Додатку “А” до угоди) на підставі нових ліцензій, а також із плати за нові спеціальні дозволи на користування надрами та від реалізації державної частки продукції за новими угодами про розподіл продукції.

Законом встановлено, що ці кошти надходитимуть до спеціального фонду державного бюджету і, за рішенням головного розпорядника, будуть перераховані до Фонду відбудови.

Нагадаємо, 1 травня міністерка економіки України Юлія Свириденко та міністр фінансів США підписали угоду щодо мінералів. 8 травня Верховна Рада підтримала ратифікацію угоди про створення спільного інвестиційного фонду між Україною та США.

12 травня Володимир Зеленський підписав документ про ратифікацію угоди з американською стороною у сфері надрокористування. 4 червня парламент остаточно схвалив закон про зміни до Бюджетного кодексу, необхідні для реалізації домовленостей про співпрацю у сфері корисних копалин.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  СБУ оголосила у розшук співвласника брендів "Lovare" і "Мономах"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку