Зеленський запропонував Раді ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду
Україна підписала Римський статут 20 січня 2000 року, але досі не затвердила його ратифікацію.

Президент Володимир Зеленський 15 серпня подав до Верховної Ради законопроєкт, що пропонує привести Кримінальний кодекс України у відповідність до норм Римського статуту Міжнародного кримінального суду.
Згідно з поданням, Зеленський вніс до парламенту законопроєкти про ратифікацію Римського статуту та про зміни до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів у зв’язку з цією ратифікацією.
Законопроєкт №0285 передбачає не лише ратифікацію самого статуту та його поправок, але й визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду щодо злочинів проти людяності, геноциду та воєнних злочинів. У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що ратифікація дозволить Україні стати повноцінним членом Міжнародного кримінального суду та брати участь у роботі Асамблеї країн-учасниць Римського статуту.
Пояснювальна записка до законопроєкту №11484 підкреслює, що Росія вчиняє на території України воєнні злочини та злочини проти людяності. Проте Кримінальний кодекс України наразі не передбачає кримінальної відповідальності за такі злочини, оскільки його положення не були адаптовані до сучасного міжнародного права.
“Усунення прогалин в українському законодавстві про кримінальну відповідальність у порівнянні з Римським статутом сприятиме ефективнішій реалізації принципу комплементарності, що дозволить краще визначати юрисдикцію українських судів та інших компетентних органів у міжнародних злочинах”, — йдеться в документі.
Україна підписала Римський статут 20 січня 2000 року, але досі його не ратифікувала. Правозахисники, Моніторингова місія ООН з прав людини та Євросоюз неодноразово закликали Україну ратифікувати цей документ.