Україна

ЗМІ в Україні та РФ втратили фінансування через заморожування USAID

Припинення фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) позбавило ЗМІ в Україні та Росії фінансової підтримки. Про це повідомляє The Washington Post.

USAID відоме своєю гуманітарною та медичною діяльністю, однак значна частина його коштів також спрямовувалася на підтримку незалежної журналістики. Видання зазначає, що медіаорганізації в Україні та Росії критично оцінювали свої уряди й надавали альтернативні джерела інформації, проте багато з них залежали від американських грантів.

«Після замороження фінансування деякі організації заявили, що можуть скоротити персонал або взагалі припинити діяльність упродовж найближчих тижнів», – йдеться в матеріалі WP.

Українські незалежні ЗМІ, які й без того відчували фінансові труднощі через війну та зниження доходів від реклами, змушені були покладатися на міжнародну допомогу для виживання. Голова Detector Media Наталія Лигачова наголосила, що понад 50% медіаорганізацій, які отримують гранти, залежні від американських програм фінансування.

«Це критично важливо не лише для України, а й для США, оскільки незалежні медіа забезпечують демократію та плюралізм у країні», – зазначила Лигачова, висловивши сподівання на відновлення міжнародної підтримки.

У Detector Media також застерігають, що припинення фінансування може призвести до втрати досягнень останніх десятиліть та створити загрозу демократичним процесам в Україні.

Український журналіст-розслідувач Денис Бігус підтвердив, що гранти USAID фінансують близько двох третин його проєктів, а через припинення підтримки може постати питання скорочення персоналу.

На американське фінансування також покладаються російські незалежні ЗМІ, зокрема ті, що працюють у вигнанні. Вони отримували гранти з Вашингтона в межах ініціативи забезпечення альтернативного висвітлення війни в Україні та політичних подій у Росії.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  У Київській області планують збудувати укриття для лікарні: на проєкт виділено 1,5 млн гривень

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку