Звичайні речи, які можуть вплинути на психіку
Деякі звичайні речі або явища, з якими ми зустрічаємося в житті, можуть викликати у людини психічний розлад або принаймні підштовхнути до нього.
Багато хто вважає, що божевілля передається у спадок – Скринька Пандори з божевіллям всередині просто чекає свого відкриття. Інші вважають, що це може трапитися з кожним, але тільки після серйозної травми.
Розпродажі.
Великі розпродажі можуть призвести до неспокою. Чули історії про те, як люди сходять з розуму під час розпродажів і затоптують кого-небудь або навіть бризкають в обличчя іншим перцевим балончиком? Виявляється, це обумовлюється психологічним фактором. Вчені провели опитування серед людей, які брали участь у великому розпродажі і виявили, що деякі з них проявляли симптоми божевілля.
Учасники опитування стверджували, що у них було присутнє почуття занепокоєння, вони не враховували інтереси інших покупців, і розпродаж був схожий на сон. Для деяких це хороші новини: якщо хтось раптом одягне на чиюсь голову мікрохвильовку тільки для того, щоб купити останній телевізор по великій знижці, в суді можна буде послатися на тимчасовий напад божевілля.
Проживання там, де зимові ночі дуже довгі.
Тривалі зимові ночі можуть викликати депресію. Ви живете на території, де взимку ночі занадто довгі? Подумайте про подорож на сонячний пляж, оскільки відсутність сонячного світла може настільки сильно вплинути на ваш настрій, що це призведе до депресії.
Подібне явище називають зимовою депресією, і воно може сильно ускладнювати людині життя, особливо якщо вона живе на півночі, де трапляються полярні ночі.
На щастя, існують способи полегшити симптоми: наприклад можна купити лампочки, які випромінюють світло, схоже на сонячне.
Проживання на самоті.
Проживання на самоті може викликати депресію і дивну поведінку. За результатами дослідження, проведеного на вибірці з 3500 людей, вчені з Фінляндії виявили, що люди, що живуть на самоті, частіше приймають антидепресанти, ніж люди які живуть з кимось. Вчені не забули згадати, що існує безліч факторів, що призводять до депресії, і проживання на самоті є тільки одним з них.
Крім депресії, деякі люди, що проживають на самоті, стверджують, що у них є дивні звички: розмовляти з собою французькою під час приготування сніданку, біг на місці під час перегляду телевізора і вживання вина в душі о 8 ранку.
Контакт з кішками.
Котячі паразити можуть викликати незвичайну поведінку. Вагітним жінкам заборонено наближатися до котячих лотків, але більшість людей не знають причину цієї заборони. Виявляється, «божевільні кошатники» – це не тільки про їх надмірну любов до тварин.
Коти є переносниками та «місцем для розмноження» паразитів під назвою Toxoplasma Gondii. Коли паразит залишає тіло кота – єдиною його метою є потрапляння в іншого кота, зазвичай через щурів або мишей. Потім паразит впливає на щура або мишу, в тілі яких він перебуває, таким чином, щоб зробити їх більш необережними та знизити швидкість їх реакції – таким чином, для пацюка або миші підвищується шанс бути з’їденим кішкою, після чого цикл повториться.
Вчені вважають, що ефект від зараження паразитом людини може бути схожий на те, як паразит впливає на щурів. Так що, якщо у вас вдома є кішка і ви частенько перебігаєте дорогу прямо перед автомобілями – не хвилюйтеся, можливо, це маленький паразит грається з вами.
Постільні клопи.
Постільні клопи можуть викликати такі симптоми, як безсоння і занепокоєння. Вчені вивчали те, як постільні клопи впливають на дітей і нічого доброго не знайшли. Постільні клопи можуть мати сильний вплив на деяких людей, і навіть у звичайних людей можуть проявлятися психічні нездужання.
Згідно з дослідженням, один з випробовуваних був настільки стурбований думкою про постільних клопів, що у нього стали проявлятися галюцинації. Попри те, що у нього ніколи не було проблем з психікою, пацієнт вважав, що в його ліжку живе безліч клопів і єдиним виходом було щоденне прибирання з хлоркою.
Дослідження показують, що ті, у кого в будинку є постільні клопи можуть страждати від кошмарів, безсоння і зайвого занепокоєння. Ці симптоми можуть проявитися навіть від читання про подібні випадки. У кого-небудь зараз з’явилося неприємне відчуття?
Народження дитини.
Народження дитини може призвести до післяпологової депресії. Народження дитини – щаслива подія для сім’ї, повна радості та надій, якщо у матері не розвивається депресія і вона не вирішує вбити себе і дитину.
Післяпологова депресія – думки про самогубство і вбивство трапляються рідко, але можуть тривати місяцями. Симптоми захворювання ускладнюють турботу про дитину, і навіть виконання повсякденних справ.
Це дивовижне захворювання. Що може бути депресивного в тому, що у вас в родині з’явився маленький клубочок щастя, який плаче всю ніч і не може заспокоїтися, скільки б ви не вмовляли його?
Пасивне куріння.
Пасивне куріння може вдвічі збільшити шанс розвитку психічного захворювання. Некурці часто скаржаться на те, що їм доводиться нюхати і вдихати дим, що випускається курцями. Шкода пасивного куріння досі вивчається, але психіатри вивчають інші ризики.
У результаті дослідження, вони виявили, що пасивне куріння на 50% збільшує шанс психічного захворювання. Для курців ризик опинитися у психлікарні в чотири рази більший.
Погані новини – якщо ви курите, ви можете зійти з розуму. Хороші новини – у вас є нова тактика для суду, адже оголошення себе божевільним може врятувати не раз.
Травма мозку.
Струс мозку може викликати довгострокові психологічні проблеми. Струс мозку може бути причиною проблем з психікою ще довго після того, як фізично мозок вже вилікувався. Дослідження показують, що 48.3% струсів мозку закінчуються якими-небудь проблемами в психічному здоров’ї.
Також відомо, що люди, які перенесли струс мозку, можуть сміятися в один момент, плакати через хвилину і в цілому проявляють сильні перепади настрою. Ті, хто любить стверджувати, що він божевільний, може перетворити це на реальність, побивши себе по голові сковорідкою. Втім, ті, хто це роблять – спочатку не зовсім нормальні.
Автокатастрофа.
Автомобільна аварія може призвести до посттравматичного стресового розладу. Коли люди чують про ПТС – в голову приходять ветерани воєн. Однак, виявляється, що навіть щось звичайне, як аварія, може послужити причиною виникнення довгострокового ПТС.
Причиною виникнення ПТС є «розрив» наших «бульбашок безпеки», від якого людина відчуває шок і дезорієнтацію. Якщо автокатастрофа досить серйозна – люди, які пережили її, можуть отримати ПТС.
Залежно від здатності людини адекватно реагувати на навколишній світ, ПТС може виникнути, навіть якщо людина побачила, як її дядько одягнувся клоуном, напився і зламав кілька її іграшок. Це, до речі, може бути і поясненням ірраціонального страху клоунів.
Надмірні похвали в дитинстві.
Надмірне хваління дитини може викликати серйозні проблеми в характері. Багато батьків навчають своїх дітей, що ті не вчиняють ніяких помилок, вони завжди переможці, і все що вони чіпають, перетворюється на золото. Дослідження показують, що похвала за щонайменше досягнення дитини може викликати серйозні проблеми в характері людини.
Так що, якщо ви знаєте когось, хто постійно підбадьорює свою дитину – скажіть йому (або, що більше імовірно, їй), що в результаті дитина може вирости людиною, яка про друзів чула лише по телевізору.