Україна

Зима без тепла і води: Україні загрожує складна ситуація через дефіцит електроенергії

Наступна зима може стати найбільшим випробуванням для стійкості українського народу з часів Другої світової війни.

Російська армія продовжує систематично атакувати енергетичну інфраструктуру України, вже вивівши з ладу або захопивши близько 9 ГВт електроенергії. У зв’язку з цим у ЄС висловлюють серйозні побоювання щодо можливого настання гуманітарної катастрофи в Україні під час зимового періоду, якщо ситуація не покращиться. Таку заяву зробила єврокомісар з енергетики Кадрі Сімсон в інтерв’ю Financial Times.

Вона підкреслила, що українські енергетики докладають максимальних зусиль для відновлення зруйнованої цивільної енергетичної інфраструктури, однак російські удари постійно знищують відремонтовані об’єкти. Як наслідок, очікується надзвичайно складна зима для України.

“Наступна зима, ймовірно, стане найбільшим випробуванням для стійкості українського народу, подібним до тих, що ми не бачили на нашому континенті з часів Другої світової війни. Адже на сьогодні Росія знищила або захопила майже половину енергопотужностей, необхідних Україні для проходження зимового періоду”, – зазначила Кадрі Сімсон.

Вона наголосила, що відсутність електропостачання спричинить серйозні проблеми з іншими базовими послугами, такими як водопостачання та опалення, оскільки без електроенергії не функціонують водяні насоси та каналізаційні системи. Це може призвести до того, що певні регіони України стануть непридатними для життя.

“Найбільше від цього постраждають літні люди, діти та вразливі групи населення. Економічний спад призведе до зниження надходжень до бюджету та збільшення дефіциту. Ризик гуманітарної кризи залишається надзвичайно високим”, – підкреслила єврокомісар, закликавши міжнародну спільноту до негайних дій для посилення допомоги Україні з метою уникнення катастрофи.

Вона наголосила на необхідності прискорення ремонту пошкоджених енергетичних об’єктів, збільшення постачання генераторів, встановлення сонячних панелей на державних установах (зокрема лікарнях, школах та дитячих садках) та житлових будинках, а також нарощення експорту електроенергії з ЄС до України.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Мобілізація по-новому: в Україні запроваджуються електронні коди для військовозобов'язаних

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку