1 липня: свята та події у цей день

Свята та пам’ятні дати:
Міжнародний день кооперативів – відзначається з 1993 року з ініціативи ООН. Свято покликане привернути увагу світової громадськості до кооперативів і сприяння розширенню партнерських зв’язків між міжнародним кооперативним рухом і іншими суб’єктами міжнародного права, включаючи уряди та неурядові організації на всіх рівнях.
Всесвітній день архітектури та День архітектури України – установлений в 1985 році з ініціативи Міжнародного союзу архітекторів, що виник в 1946 році, після Другої світової війни, коли потрібно було відбудовувати країни, на території яких йшли бойові дії.
В Україні відзначається з 1995 року. Цього дня проводиться присудження і вручення Державної премії України в галузі архітектури.
День слідчого в Україні – відзначається з 1998 року. Дату було обрано, оскільки 1 липня 1963 року МВС отримало право проводити попереднє слідство. Відтоді слідчі отримали процесуальну самостійність.
Події в цей день:
1569 — Велике князівство Литовське й Польське королівство підписали Люблінську унію про створення федеративної польсько-литовської держави — Речі Посполитої.
1751 — надрукований перший том «Енциклопедії, або Тлумачного словника наук, мистецтв і ремесел», виданий Дені Дідро і Жаном Лероном д’Аламбером. За 30 років вийшло 35 томів енциклопедії. Участь в складанні енциклопедії взяли найвидатніші представники століття Просвіти: окрім видавців, це були Вольтер, Руссо, Монтеск’є, Гельвецій і інші.
1858 — Чарльз Дарвін у Лондоні вперше представив свою теорію еволюції.
1867 — внаслідок об’єднання кількох британських колоній проголошено створення домініону Канада.
1911 — польський біохімік Казимир Функ вперше використав слово «вітамін».
1936 — у Нью-Йорку вперше вийшов друком роман Марґарет Мітчелл «Віднесені вітром».
1946 — проведено перше повоєнне випробування атомної бомби на атолі Бікіні.
1989 — у Києві утворено Народний рух України.

1 липня 1989 року у Києві відбулася установча конференція Київського осередку Народного Руху України за Перебудову.
Вже 8-10 вересня 1989 року відбулися установчі збори Народного Руху України за розбудову. До нього увійшли колективні та індивідуальні члени організації, зокрема й комуністи. Українська столиця, як і більшість обласних центрів України, стала центром першої масової демократичної організації в країні, яка мала стати альтернативою КПРС, хоча Рух створювався як громадська організація.
Першим головою НРУ обрали поета Івана Драча. У 1993 році Рух перетворився на політичну партію.
2013 — Хорватія приєдналася до Європейського Союзу.
2014 — Верховна Рада України заснувала орден Героїв Небесної Сотні.