100 днів поїзд-кухня курсує Харківщиною: 570 тисяч обідів приготували благодійники

Протягом 100 днів Food Train, або так званий поїзд-кухня, курсує Харківською областю. За цей час благодійники роздали жителям регіону 570 тисяч обідів. Особливо актуальною робота благодійного потягу була під час евакуації місцевого населення з районів поблизу зони бойових дій. Проєкт і надалі продовжуватиме роботу на Харківщині.
570 тисяч порцій – це 380 тонн їжі. Приблизно стільки ж важитимуть 7 – 8 танків М1 Абрамс. Для приготування такої кількості страв знадобилось 160 тонн харчових продуктів, 800 кубометрів води та 50 тисяч кВт-год електроенергії.
Food Train – це спільний проєкт АТ “Укрзалізниця” та Фонду Говарда Баффета (The Howard G. Buffett Foundation). Фонд фінансує операційну діяльність поїзда.
Обіди, приготовані командою поїзда-кухні, відправляють у лікарні та місця тимчасового проживання для внутрішньо переміщених осіб. Також Food Train готував обіди для мешканців віддалених районів, які мали складнощі з самостійним приготуванням їжі через знеструмлення, спричинені обстрілами.
Поїзд-кухня здійснив перший рейс у вересні минулого року. Це перший подібний проєкт у світі. Він складається з локомотива та 6 спеціальних вагонів.
“Food Train може автономно працювати 5-7 днів, а обладнання поїзда дозволяє готувати повноцінні страви: супи, каші, салати, мʼясо та інше. Спеціальні термобокси, встановлені всередині поїзда, дозволяють легко транспортувати вже готові ланчбокси з їжею від поїзда-кухні до кінцевого споживача”, – розповіли в Укрзалізниці.
Поїзд-кухня зосередив діяльність на Харківщині з березня. У грудні Food Train також здійснював триденну поїздку прифронтовими регіонами України. Тоді команда спеціального поїзда побувала в Миколаєві, Запоріжжі, Краматорську та Словʼянську. За три дні у рамках проєкту було приготовано 8 000 обідів для жителів прифронтових територій.
Також 1 червня, до Дня захисту дітей поїзд-кухня пропонував спеціальне дитяче меню. Тоді у Харкові команда Food Train приготувала 425 обідів для родин з дітьми, яких було евакуйовано з Липців, Вовчанська, Білого Колодязя, Старого Салтова та власне харківських дітей, будинки та квартири яких були зруйновані через постійні обстріли.