У цей день

12 липня: свята і події в цей день

12 липня відзначають Всесвітній день бортпровідника, День різноколірних очей, Всесвітній день шашлику, День паперового пакета.

Всесвітній день бортпровідника

Професія бортпровідника вже понад 80 років є невід’ємною частиною авіаперевезень. Виникла вона в Німеччині в 1928 році, коли на борт літака почали брати спеціально навчених осіб, які забезпечували сервіс і комфорт під час польоту. Спочатку це була виключно чоловіча професія, проте з 1930 року авіалінії США стали приймати на роботу молодих дівчат, що стало маркетинговим ходом для залучення пасажирів. Крім того, жінки важили менше, що було важливим для авіації. Першою стюардесою вважається Еллен Черч зі штату Айова, яка не тільки працювала бортпровідницею, а й була медсестрою.

Цікаві факти:

  • Перші стюардеси були не тільки симпатичними, а й висококваліфікованими медсестрами, що забезпечувало безпеку пасажирів на борту.
  • Бортпровідники проходять спеціальне навчання, яке включає в себе не тільки обслуговування пасажирів, а й навички надання першої медичної допомоги, дії в надзвичайних ситуаціях і навіть самооборону.
  • У сучасних літаках, бортпровідники обслуговують понад 50 мільйонів пасажирів щороку, забезпечуючи їм комфорт і безпеку.

День паперового пакета

Це екологічне свято спрямоване на привернення уваги до проблеми забруднення довкілля та підвищення обізнаності про переваги використання паперових пакетів. Паперові пакети, на відміну від пластикових, розкладаються природним шляхом і не завдають шкоди довкіллю. Вони виготовляються з відновлюваних ресурсів і можуть бути легко перероблені.

Цікаві факти:

  • Перший паперовий пакет був винайдений в 1852 році Францисом Воллером, який розробив машину для їх виробництва.
  • Паперові пакети можуть витримувати до 10 кілограмів ваги, що робить їх надійним і екологічним варіантом для покупок.
  • Багато супермаркетів і магазинів у всьому світі вже перейшли на використання паперових пакетів, підтримуючи екологічну ініціативу.

Всесвітній день шашлику

Всесвітній день шашлику традиційно святкується другу п’ятницю липня. Шашлик — це страва, яка походить від кочових племен Азії, але схожі методи приготування м’яса на відкритому вогні існують у багатьох культурах світу. Спосіб приготування шашлику передбачає нарізання м’яса на дрібні шматочки, які маринують і готують на шампурах або решітці.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  13 квітня: пам'ятні дати та свята

Цікаві факти:

  • У Грузії шашлик називають “мцваді”, в Японії — “якитори”, а в Бразилії — “чурраско”.
  • Шашлик вважається однією з найдавніших страв, яка готувалася ще первісними людьми на відкритому вогні.
  • Різні країни мають свої унікальні рецепти і способи маринування м’яса для шашлику, що робить цю страву дуже різноманітною.

День різнокольорових очей

День різнокольорових очей святкує унікальність людей з гетерохромією — станом, при якому очі мають різні кольори. Це може бути як вродженою особливістю, так і наслідком травми або захворювання.

Цікаві факти:

  • Гетерохромія зустрічається у менше ніж 1% населення планети, що робить її досить рідкісним явищем.
  • Відомими людьми з гетерохромією є актриси Міла Куніс і Кейт Босворт, а також музикант Девід Боуї.
  • Гетерохромія може бути повною, коли один око має інший колір, або частковою, коли лише частина одного ока відрізняється за кольором.

Історичні події 12 липня

  • 1679 — Англійський король Карл II видав Habeas Corpus Act, який гарантував судові права громадян і захищав їх від незаконного ув’язнення.
  • 1776 — З порту Плімут вирушив у свою останню експедицію знаменитий британський мореплавець Джеймс Кук.
  • 1917 — Під час Першої світової війни в Іпрській битві німецька армія вперше застосувала гірчичний газ, відомий як іприт.
  • 1970 — Норвезький дослідник Тур Гейєрдал на своєму очеретяному човні “Ра-2” після 57 днів плавання досяг берегів Барбадосу, підтверджуючи можливість древніх морських подорожей.
  • 1989 — Остання страта за радянським режимом українського військового, воїна УПА, члена ОУН Івана Савича Гончарука, який боровся за незалежність України.

12 липня 1970 року Тур Хейєрдал за 57 днів переплив Атлантичний океан на папірусному човні “Ра-2” і досяг берегів Барбадосу. Перша спроба, здійснена роком раніше, закінчилася невдачею на півдорозі, коли через дефекти в конструкції перший човен “Ра” затонув. Перший човен будували в Єгипті майстри з озера Чад. Папірусний човен “Ра-2”, на якому команда успішно перетнула океан, для Тура будували болівійські індіанці племені аймара з озера Тітікака. Екіпаж складався з семи осіб з різних країн світу – росіянина, японця, марокканця, італійця, єгиптянина, американця. Радянський Союз представляв лікар Юрій Сенкевич, який брав участь у трьох експедиціях Хейєрдала.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  6 березня: свята і подій в цей день

Є у “Ра” з космольотом спільне: там і тут – безмежний простір, і маленький острівець посеред нього, і люди, яким належить на острівці тривалий час пліч-о-пліч жити й працювати. Вираз “пліч-о-пліч” в цих обставинах має справжній буквальний зміст. І звучить він часом не так оптимістично, як могло б здатися з боку. Уявімо собі найкращий, який тільки можна вигадати, варіант: в міжпланетну подорож відправляється екіпаж, що складається лише з чудових, ідеальних людей. Чи є гарантія, що їм не стане важко один з одним під час польоту?

Тур був переконаний, що люди різних політичних поглядів, національностей та віросповідань, об’єднані спільною метою, завжди зможуть плідно співпрацювати та жити в мирі навіть на маленькому плоту. А той факт, що “Ра-2”, побудована за типом стародавніх єгипетських суден, змогла перетнути Атлантичний океан, підтверджував його теорію, що задовго до Колумба люди на плетених судах мігрували з одного континенту на інший без карт і компасу, слідуючи за вітрами та течіями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку