Українські біженці

12 тисяч українців можуть вислати зі Швейцарії

Від початку повномасштабної війни 65 тисяч українських біженців отримали притулок у Швейцарії. Близько 12 тисяч наших співгромадян, що отримали тимчасовий захист, це чоловіки призовного віку (18-60 років). Наразі в політикумі Швейцарії тривають дискусії про те, чи варто репатріювати їх.

Міграційний статус S у Швейцарії, який був створений після югославських воєн, не застосовувався до березня 2022 року. Саме тоді офіційний Берн вперше в історії країни вирішив надати тимчасовий захист людям, які рятуються від війни Росії проти України, використовуючи цей статус. Цей крок повністю узгоджувався з політикою Європейського Союзу, адже, хоча Швейцарія не є членом ЄС, вона часто орієнтується на рішення Брюсселя.

Паскаль Шмід, депутат від правої Швейцарської народної партії (SVP), вважає, що настав час переглянути цю міграційну схему. Раніше про можливість репатріації українців призовного віку заявляли у Польщі та Литві.

“Хто насправді потребує захисту? Жінки, діти та люди похилого віку. Але потенційні призовники – це не біженці”,вважає пан Шмід.

Крістіан Вассерфаллен з правоцентристської Ліберальної партії, навіть вимагає, щоб Швейцарія підписала угоду про реадмісію з Україною, тобто отримала право висилати з країни чоловіків призовного віку і “допомогти Україні розв’язати проблему мобілізації”.

Однак, не всі парламентарі підтримують цю ідею.

“Я вважаю цю вимогу лицемірною і несумісною з гуманітарними традиціями Швейцарії. Вона виходить від тих самих політиків, які відмовляються надавати Україні ефективну підтримку, наприклад, у вигляді допомоги у відбудові”, – каже представниця лівих соціал-демократів Селін Відмер.

Нагадаємо, наразі в українській армії відчутна нестача спеціалістів за багатьма напрямками. На деяких ділянках фронту росіяни в 7 – 10 разів чисельно переважають українців. ЗСУ вдається триматися завдяки винахідливості військових, зброї західного і вітчизняного виробництва, широкому застосуванню дронів. Утім, без достатньої кількості особового складу достатньо складно стримувати противника, а тим більше – наступати.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Тимчасовий захист повторно: що варто знати українцям, які змінюють країну проживання в Європі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку