У цей день

17 червня: свята та події у цей день

Свята та пам’ятні дати:

Всесвітній день боротьби з спустеленням і посухою – заснований Генеральною Асамблеєю ООН у 1994 році на честь ухвалення Конвенції ООН щодо боротьби з опустелюванням. Опустелювання є одним із найгостріших проблем навколишнього середовища. На сьогодні до 40% земель у світі зазнали деградації, що загрожує здоров’ю та життєвим умовам понад мільярда людей.

Посухи, що погіршуються через зміни клімату та деградацію земель, стають дедалі частішими та інтенсивнішими. Вони завдають величезної шкоди, спричиняючи неврожаї, лісові пожежі та нестачу води. З кожним роком від посух страждає близько 55 мільйонів людей, і прогнозується, що до 2050 року це явище торкнеться приблизно трьох чвертей населення світу.

Всесвітній день працівників сміттєзбирання – це професійне свято відзначають ті, хто займається збиранням та переробкою сміття. Їхня робота надзвичайно важлива, оскільки забезпечує чистоту та безпеку в містах. До працівників сміттєзбирання належать усі, хто збирає побутові відходи та вторинну сировину.

Всесвітній день теселяції – свято присвячене мистецтву створення мозаїчних візерунків з геометричних фігур, які ідеально поєднуються без проміжків чи накладень. Теселяції широко використовуються в природі, архітектурі та мистецтві, і мають довгу історію у багатьох культурах світу.

Всесвітній день карате – відзначається 17 червня на честь включення цього виду спорту до програми Олімпійських ігор у Токіо 2020. Цей день був заснований Всесвітньою федерацією карате у 2017 році. У 2016 році було оголошено, що карате стане одним із нових видів спорту на Олімпіаді. Проте до програми Олімпіади 2024 у Парижі карате не включили. На Іграх-2024 будуть представлені брейкданс і серфінг, оскільки ці види спорту більш популярні у Франції.

Події в цей день:

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  22 грудня: свята і події в цей день

1882 — народився Ігор Стравинський, український композитор

1885 — У нью-йоркську гавань на борту пароплава Isere прибула Статуя Свободи — дарунок французького народу Сполученим Штатам Америки.

Мідна статуя (мідь окислилася, і пам’ятник набув зеленувато-блакитного відтінку) богині Свободи була подарована Францією на честь столітньої річниці незалежності США і на знак дружби між двома державами. Її створив скульптор Фредерік Бартольді, а внутрішню конструкцію, спроєктував Гюстав Ейфель. Для перевезення пам’ятник розібрали на 350 частин та запакували у 214 ящиків.

17 червня: свята та події у цей день
День відкриття Статуї Свободи / Фото: akbash.zp.ua

Прообраз статуї – мати Фредеріко Бартольді. Бартольді назвав свій витвір – “Свобода, що освітлює світ”. Але у відомої статуї багато різних імен: Свобода Америки, Біла жінка Америки, Тітонька Свобода, Дочка Бартоді, Гіганська богиня, Гранд дама, Зелена богиня, Леді в гавані, Леді з факелом, Берегиня емігрантів, Мати Свобода, Свята Свобода, Дух незалежності Америки.

Богиня Свободи тримає смолоскип у правій руці та щось на зразок книги (таблички) у лівій. Напис на табличці свідчить: “4 липня 1776 року” – дата підписання Декларації Незалежності. Одна нога статуї спирається на розбиті пута. Сім зубців у її короні символізують сім морів чи сім континентів. Висота від землі до кінчика смолоскипа – 93 метри, висота самої статуї, від верху п’єдесталу до смолоскипа – 46 метрів.

З 1984 року пам’ятник під охороною ЮНЕСКО. Цікаво, що в країні багато разів змінювався уряд, та й у Нью-Йорку мер змінювався сотні разів, але нікому на думку не спадало перенести чи знести статую Свободи.

1917 — у Києві відкрився II Всеукраїнський військовий з’їзд (тривав до 23 червня), під час якого було проголошено автономію України.

1939 — на світ з’явився Кшиштоф Зануссі, польський кінорежисер.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  25 квітня: свята і події у цей день

1943 — народився Джеймс Елліот, американський астроном, який відкрив кільцеву систему Урана і атмосферу Плутона.

1950 — чиказький лікар Річард Лоулер за 45 хвилин здійснив першу операцію з пересадки нирки людині.

1953 — У НДР відбулося повстання проти сталінського режиму. Воно було жорстоко придушене із застосуванням танків.

1993 — Україна і Російська Федерація розділили Чорноморський флот.

2008 — Mozilla Foundation провела Download Day 2008, встановивши рекорд для програми, яку завантажили найбільшу кількість разів за один день — браузер Mozilla Firefox 3.

2022 — Єврокомісія рекомендувала надати Україні статус кандидата в члени ЄС

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку