18 червня: свята та події у цей день

Свята та пам’ятні дати:
Міжнародний день боротьби з мовою ненависті – дату обрано, щоб підвищити обізнаність про небезпеки пропаганди та ворожнечі, і закликати людей протидіяти цьому явищу.
Міжнародний день суші – щороку 18 червня світ неофіційно відзначає Міжнародний день суші. Це свято було започатковане Крісом Де Меєм у 2009 році шляхом створення сторінки на фейсбуці, присвяченої його улюбленій страві.
День народження дитячого візка – 18 червня 1889 року американський винахідник Річардс отримав патент на винахід дитячого візка.
День гордості та гідності аутиста – об’єднує людей із синдромом Аспергера та іншими аутистичними розладами, спрямовуючи на розширення можливостей осіб з аутизмом та боротьбу зі стереотипами.
День любителів риболовлі – неофіційне свято, яке почало своє існування у США і стало популярним у світі, відзначає як спортивну, так і любительську риболовлю.
День дільничного офіцера поліції – в Україні 18 червня щороку відзначають День дільничного офіцера поліції. Це свято було засноване в 2004 році згідно з наказом міністра внутрішніх справ України. Дільничний офіцер займається протидією злочинності, профілактикою правопорушень, контролем за зберіганням зброї, забезпеченням громадської безпеки, соціальною адаптацією колишніх ув’язнених та протидією нелегальній міграції.
Події в цей день:
1815 рік — відбулася історична битва при Ватерлоо (населений пункт у Бельгії, за 20 кілометрів на південь від Брюсселя) – битва, в якій армія Наполеона була розгромлена англійськими та прусськими військами.
Говорять, що історію пишуть переможці, але Наполеона це не стосується! Віктор Гюго говорив про Ватерлоо: “Це була не битва. Це була зміна напряму у Всесвіті”.
Саме в цій битві з’явилася знаменита фраза: “Гвардія вмирає, але не здається!” Промовив її французький генерал Камбронн у відповідь на заклик англійського полковника Хеллкета, враженого хоробрістю французьких гвардійців: “Хоробрі французи, здайтеся!”. Кажуть, що генерал ще додав слово “Лайно”, але це вже не так важливо. Після цього все каре було знищено залпом англійської артилерії. Живих, звісно, майже не залишилося. Сам генерал Камбронн, отримавши важкі поранення. Його у несвідомому стані узяли в полон і відвезли до Англії.

Зараз стверджують і навіть заперечують авторство цієї фрази. Можливо, під час битви було не до афоризмів: гвардійці просто послали супротивника ну дуже далеко…і увічнили себе на віки. Виняткова сцена та чудова наполеонівська легенда…
18 червня 1817 року у Лондоні відкрито міст” Ватерлоо” на честь однойменної битви.
1939 рік — у Каневі на могилі Тараса Шевченка відкрито пам’ятник.
1940 рік — після капітуляції французької армії генерал Шарль де Голль заявив в ефірі Бі-Бі-Сі, що “програно лише битву, але не війну”, і він із частиною армії евакуюється до Великої Британії, що стало сигналом для початку Руху Опору у Франції.
1946 рік — проголошення Італії республікою.
1976 рік — проголошено незалежність Сейшельських Островів.
1991 рік — Верховна Рада УРСР видала постанову про відзначення Дня незалежності України.
1996 рік — Україну прийняли до складу Конференції з роззброєння.
2000 рік — Львівська міська рада наклала заборону на трансляцію в громадських місцях російськомовних пісень.
2009 рік — НАСА запустила космічний апарат Lunar Reconnaissance Orbiter для дослідження Місяця.