2 червня: свята та події у цей день

Свята та пам’ятні дати:
День здорового харчування і відмови від надмірності в їжі – відзначається з ініціативи ООН з 2011 року. Свято покликане привернути увагу до впливу харчування та способу життя на здоров’я людства.
День курки гриль – це свято має статус національного в США.
Події в цей день:
455 — вандали захопили Рим, після чого грабували його протягом двох тижнів
1652 — козацько-татарські війська під керівництвом Богдана Хмельницького розгромили армію Речі Посполитої на чолі з М. Калиновським під Батогом.
1842 — опубліковано перший том роману Миколи Гоголя “Мертві душі”.
1851 — Штат Мен (США) першим ввів на своїй території “сухий закон”.
1896 — італієць Ґульєльмо Марконі запатентував радіо.
1918 — Німецька імперія та Австро-Угорська імперія юридично визнали владу гетьмана в Україні.
1924 — Конгрес США надав громадянство усім американським індіанцям.
1946 — внаслідок проведеного в Королівстві Італія плебісциту ліквідовано монархію і проголошено створення Італійської Республіки.
1953 — відбулася коронація Єлизавети II, королеви Великої Британії.
2 червня 1953 року у Вестмінстерському абатстві відбулася церемонія коронації Єлизавети II. Королеві вручили символи влади, а архієпископ Кентерберійський вдягнув їй корону вагою 2200 грамів. Це була перша коронація британського монарха, яка транслювалася по телебаченню (трансляція коронації йшла в прямому ефірі на ВВС). Вважається, що ця подія помітно сприяла зростанню популярності телемовлення. Допуск телебачення став головною особливістю освяченої віковими традиціями церемонії.
Звертаючись до своїх підданих, 27-річна королева вимовила: “Протягом усього мого життя від щирого серця я намагатимуся бути гідною вашої довіри. Хоч мій життєвий досвід такий невеликий, а завдання, яке стоїть переді мною, для мене нове, я маю в особі моїх батьків і моїх дідусів та бабусь приклади, яким можу слідувати з впевненістю та довірою.”

Єлизавета правила країною понад 60 років, за цей час змінилося 7 пап римських, 7 архієпископів Кентерберійських, 12 прем’єр-міністрів, припинила існування Британська імперія. На момент смерті вона була монархом в чотирнадцяти незалежних державах крім Великобританії – в Австралії, Антигуа і Барбуде, Багамських Островах, Белізі, Гренаді, Канаді, Новій Зеландії, Папуа — Новій Гвінеї, Сент-Вінсенті та Гренадінах, Сент-Кітсі та Невісі, Сент-Люсії, Соломонових Островах, Тувалу, Ямайці.
1996 — Україна офіційно втратила статус ядерної держави.
2010 — депутати Національної асамблеї Квебеку одностайно прийняли законопроєкт про визнання Голодомору 1932—1933 рр. геноцидом українського народу та проголосили День пам’яті жертв Голодомору.