2 млн за серце: скільки коштує трансплантація органів в Україні
В Україні розвивається напрямок трансплантації органів. Протягом минулого року було здійснено 589 пересадок органів. Найчастіше трансплантують нирки. Завдяки запровадженню медичної реформи, пересадка органів в Україні є безоплатною – кошти на операції надаються визначеному переліку лікарень з державного бюджету.
“Медзаклади, які мають договір з Національною службою здоровʼя України (НСЗУ) за відповідним пакетом, отримують від держави відшкодування за: надання медичних послуг у дотрансплантаційному періоді, безпосередньо трансплантацію, надання медичних послуг у посттрансплантаційному періоді”, – зазначають у Міністерстві охорони здоров’я України.
Попри те, що для пацієнтів трансплантації безоплатні, такі операції вартують достатньо дорого. Наприклад, за пересадку серця держава платить 2 млн гривень. Найдорожчі операції з пересадки легенів – більш ніж 2,6 млн гривень. Трансплантація печінки вартує близько 1,4 млн гривень, а нирки – приблизно 800 тис. гривень.
Крім самої операції, з держбюджету оплачуються і послуги передопераційного періоду та реабілітації. За надання медичної послуги на дотрансплантаційному етапі Національна служба здоров’я України сплачує 41 тисячу гривень. Тариф на посттрансплантаційний період варіюється залежно від пересадженого органу і може становити від 185 тисяч до 193 тисяч гривень. Надання медичних послуг з посттрансплантаційного супроводу пацієнта триває до 360 днів з того моменту, коли пацієнта виписали з лікарні.
За минулий рік у 25 центрах з трансплантації було здійснено 589 таких операцій. Зокрема, було пересаджено 394 нирки, здійснено 126 операцій з пересадки печінки, 61 операція з пересадки серця, 4 пересадки легенів, 2 комплексні трансплантації нирки разом з підшлунковою залозою, 1 комплекс “Серце + легені” та одна операція з васкуляризованого алографту (пересадка судин).