У цей день

22 квітня: події у цей день

22 квітня відзначають:

Міжнародний день Матері-Землі, започаткований на 63-й сесії Генасамблеї ООН 2009 року. Цей день покликаний нагадати, що кожен із нас зобов’язаний своїм існуванням нашій планеті та її екосистемам, він має свою символіку – грецьку літеру “Тета” зеленого кольору на білому тлі. Логотипом свята є світлина планети, яку зробили американські космонавти з космічного корабля Аполлон-17.

Визначні дати цього дня:

1915 – біля бельгійського міста Іпр німецька армія у боях із французами вперше застосувала хлор, яким накрила шість кілометрів території та отруїла до 15 тисяч людей, з них померла третина.

1921 – міська влада Чикаго ухвалила рішення штрафувати на суму від 10 до 100 доларів жінок, які з’являтимуться на вулицях у коротких спідницях і з оголеними руками;

1943 – Альберт Гофман зробив перше повідомлення про галюциногенні властивості ЛСД;

1952 – 35 мільйонів американців стали свідками прямого репортажу з місця випробувань ядерної бомби в штаті Невада;

1967 – У Греції шляхом збройного перевороту до влади прийшла хунта “чорних полковників”;

1969 – У Г’юстоні вперше проведено вдалу операцію з трансплантації людського ока;

22 квітня 1992 року у місті Гвадалахара (другому за величиною місті Мексики) сталися 4 серії вибухів, які тривали 4 години 14 хвилин. В той час загинуло 252 особи, понад 1440 були поранені, 15 тисяч залишилися без даху над головою, було зруйновано 450 підприємств, збитки склали від 300 млн до 1 млрд доларів США.

Причиною вибухів виявився тимчасовий працівник, найнятий на роботи у 1980 році. Він проклав каналізаційні труби в одних траншеях із бензопроводом. Водопровідні труби були оцинковані, а бензинові труби були зроблені зі сталі, така комбінація призвела до виникнення корозії. Наслідок витоку бензину і викликав серію вибухів, які практично зруйнували місто. Народ за кілька днів до катастрофи скаржився на запах бензину, але влада по радіо заперечувала небезпеку вибуху. Справжній “Ефект метелика”!

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  26 травня: свята та події у цей день

22 квітня 1998 року у вантажному ліфті свого будинку, шістьма пострілами був убитий Вадим Петрович Гетьман, який на той момент очолював біржовий комітет Української міжбанківської валютної біржі. Гетьман зробив величезний внесок у становлення фінансової системи України та дав путівку в життя Віктору Ющенку, а його смерть визначила другий термін президента Кучми.

22 квітня 1853 року в Парижі в сім’ї лікаря народився Альфонс Бертільон, який першим у світі ввів наукові методи роботи в криміналістиці. Ідентифікація злочинців була одним із найскладніших завдань французької кримінальної поліції Сюрте, тому Бертільон розробив і успішно впровадив систему, що дозволяла з вражаючою точністю встановлювати особистість правопорушників за допомогою методу ідентифікації злочинців за вимірами розмірів всіх частин тіла (метод антропометричної реєстрації), сигналітичної та метричної фотозйомки на місці події, системного опису зовнішності людини за допомогою спеціальної термінології (“словесний портрет”). Саме він є винахідником та творцем картотечних систем реєстрації людей за будь-якими фізіологічними їх ознаками з метою та можливістю використання цих картотек для впізнання, для встановлення особистості.

Крім фотографій та вимірювань, Бертільон розробив точний метод документування місць злочину за допомогою фотографії. Він встановив камеру на високий штатив, щоб записувати та обстежувати кожну сцену до того, як слідчі розпочнуть роботу. Система Бертільона проіснувала близько 30 років і була витіснена дактилоскопією.

22 квітня 1724 року в місті Кенігсберзі (нині Калінінград) народився родоначальник німецької класичної філософії Іммануїл Кант, який вважається найвпливовішим мислителем у сучасній історії.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку