У цей день

30 травня: свята та події у цей день

Свята та пам’ятні дати:

Всесвітній день боротьби проти астми і алергії – відзначається з ініціативи ВООЗ. Близько 40% населення світу мають ті чи інші прояви алергічних реакцій. Цей показник зростає через погіршення стану довкілля, якості харчових продуктів, регулярне використання побутової хімії та ін.

День жіночої емансипації – відзначається, як символ прагнення до зрівняння прав чоловіків та жінок. Саме 30 травня 1932 року в Німеччині був ухвалений “Закон про юридичне положення жінок-чиновників”.

Міжнародний день обіймів кішки – доведено, що регулярні обійми з вашим котом покращують імунітет, а мурчання заспокоює.

Події в цей день:

1431 — в Руані спалено Жанну д’Арк.

“Щоб Бог дарував перемогу солдати повинні боротися”, – говорила жінка, яка вела за собою і надихала величезне військо.

Жанна д’Арк – національна героїня Франції. Її дитинство припало на важкий для Франції період Столітньої війни, коли Франція фактично була приєднана до Англії, в результаті дій королеви, а країною поширювалося пророцтво: “Жінка занапастила Францію, діва її врятує”.

І така невинна діва-посланниця Бога з’явилася. Дівчина з простої сільської сім’ї добилася милості короля. Замість будь-яких запропонованих їй благ і багатства попросила лише не збирати податки зі свого села. Перед кожною битвою вона ніби чула голос Божий, який наставляв її на правдивий шлях.

30 травня: свята та події у цей день
Фото: facebook.com/igor.repeshko

Армія, очолювана нею, діяла швидко, рішуче та надзвичайно успішно. Жанна пропонувала англійцям здаватися і давала їм час для відступу, а міста часто здавались без бою.

Дівчина-воїн носила чоловічий одяг і навіть, коли їй на суді запропонували зректися чоловічого вбрання, не погодилася, бо обіцяла носити його Богу. Відмовилася вона і від захисту, бо вважала, що вона перебуває під захистом Бога.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  13 травня: свята та події у цей день

30 травня о 9 годині ранку Жанну д’Арк вивели з в’язниці та повезли на возі під конвоєм із 80 англійських солдатів на площу Старого ринку. Тут уже було збито дерев’яні помости для суддів і зведено ешафоти. Третій ешафот призначався для Жанни д’Арк.

Серед ешафоту стояв стовп з дошкою, де було написано: “Жанна, що називає себе Дівою, віровідступниця, відьма, окаянная богохульниця, кровопивця, служниця сатани, розкольниця і єретичка”. Єпископ оголосив вирок церковного суду, а кат підніс вогонь до розкладених дров… Так загинула Орлеанська діва.

Вже в 1455-1456 роках у Буржі пройшов процес посмертної реабілітації Жанни д’Арк, а 16 травня 1920 року вона була зарахована католицькою церквою до переліку святих.

1876 — у німецькому містечку Емс російський цар Олександр ІІ підписав Емський указ, спрямований на придушення української мови та культури.

1778 — помер Вольтер (Марі Франсуа Аруе), французький письменник і філософ.

1896 — у Нью-Йорку зафіксовано першу в історії ДТП: велосипедист зламав ногу у зіткненні з автомобілем.

1985 — У Франції на авіакосмічному салоні відбувся перший показ літака Ан-124 «Руслан»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку