Україна

41% держкомпаній виявилися збитковими: Опендатабот

Згідно з фінансовими звітами державних підприємств за 2024 рік, 41% з них завершили рік зі збитками. Про це повідомляє Опендатабот.

Найбільші збитки зафіксовані у таких компаній, як “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” — 1,2 млрд грн, аеропорт “Бориспіль” — 1,1 млрд грн, “Регіональні електричні мережі” — 732 млн грн, “Львіввугілля” — 301 млн грн та “Енергоринок” — 261 млн грн.

Найприбутковішим державним підприємством став “Павлоградський хімічний завод”, який заробив понад 6 млрд грн. Його дохід зріс у 3,5 раза й сягнув 29 млрд грн, що зробило підприємство лідером за обсягом як прибутку, так і доходу.

Друге місце за доходом посіло підприємство “Ліси України” з річним показником у 23 млрд грн. Його прибуток становив 2,5 млрд грн, що дало змогу зайняти третю позицію за цим критерієм. “Укрспецекспорт” став третім за обсягом доходу — 13 млрд грн, хоча це у 2,3 раза менше, ніж у 2023 році. Прибуток компанії склав 94 млн грн.

Друге місце за прибутковістю посіла Адміністрація морських портів України — 2,7 млрд грн. Водночас її дохід склав 6,3 млрд грн, що забезпечило їй четверте місце серед держкомпаній за цим показником.

За даними Державної служби статистики України, 963 державні підприємства не подали фінансову звітність за 2024 рік. Це становить 59% від загальної кількості зареєстрованих держпідприємств. Серед тих, хто подав звіти, 41% виявилися збитковими — приблизно стільки ж, як і попереднього року.

Єдиною областю, де звітність подали всі державні підприємства, стала Рівненська. З регіонів, наближених до лінії фронту або тимчасово окупованих, показники очікувано були найнижчими: лише 5% держпідприємств Донеччини та 9% — Херсонщини подали звіти.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Росіяни обстріляли критичну інфраструктуру Херсонщини, загинула людина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку