Цифрошок

9 млн українців живуть за межею бідності

Практично кожен третій українець (29%) живе за межею бідності, свідчить звіт Світового банку за підсумками 2023 року. Ситуація була б ще гіршою, якби не фінансова допомога, яку надають країні міжнародні партнери.

Згідно з оцінками Світового банку, в Україні наразі проживає близько 32 млн осіб. 9 млн з них вважаються такими, що живуть за межею бідності. Скорочення доходів та матеріальні втрати призвели до того, що за рік кількість бідних людей в країні зросла на 1,8 млн.

“Якби міжнародні партнери, особливо США, не передавали Україні фінансову допомогу для соціальних видатків, кількість жителів країни за межею бідності була б на три мільйони більшою”, — зазначає Аруп Банерджі, регіональний директор Світового банку у Східній Європі.

Варто зазначити, що всі податкові надходження з українського бюджету наразі спрямовуються на забезпечення війська. Усі ж соціальні видатки забезпечуються за рахунок допомоги міжнародних донорів. З лютого 2022 року країни-партнери надали Україні понад 85,4 млрд доларів фінансової підтримки. Найбільші суми надійшли від ЄС (34 млрд доларів) та США (майже 23 млрд доларів). Ще більш ніж 8 млрд доларів було залучено завдяки траншам від Міжнародного валютного фонду.

Крім того, серед лідерів за обсягами фінансової підтримки України – Японія, яка за два роки переказала 6,34 млрд доларів; Канада (5,12 млрд доларів підтримки) та Великобританія (2,55 млрд доларів). Світовий банк надав Україні транші на загальну суму 2,07 млрд. Загальна сума підтримки від інших партнерів склала 4,35 млрд доларів.

Одним із показників, який демонструє рівень бідності, є те, що близько 25% українців за минулий рік відчували складнощі навіть з придбанням харчових продуктів.

Така складна ситуація з добробутом громадян пов’язана зокрема з тим, що майже кожен п’ятий українець втратив роботу через війну.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  У 2,4 раза зросла кількість пожеж в Україні

Опитування, проведене представниками Світового банку, також показало, що 97% пенсій та 85% тих чи інших видів соціальних допомог були виплачені вчасно. Це також сприяло тому, що показники бідності були не настільки критичними, як могли б бути за найгіршого сценарію розвитку подій. Пенсії та інша соціальна допомога допомогли компенсувати втрату роботи в соціально вразливих родинах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку