“Агенція оборонних закупівель” уклала контракти з 102 українськими компаніями, майже половина з яких – виробники БПЛА
Агенція оборонних закупівель закуповує у вітчизняних виробників переважно бронеавтомобілі, міномети та самохідні артилерійські установки.

“Агенція оборонних закупівель” Міністерства оборони України уклала контракти зі 102 українськими постачальниками, з яких 45% є виробниками безпілотних літальних апаратів (БПЛА). Про це повідомив керівник департаменту політики закупівель Міноборони Гліб Канєвський в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.
Український оборонно-промисловий комплекс (ОПК) на другому році повномасштабного вторгнення Росії зріс утричі – до $3 млрд. Серед 500 оборонних компаній, що працюють на цьому ринку, 80% – приватні.
За словами Канєвського, 70% контрактів “Агенції оборонних закупівель” укладено з українськими виробниками, а 30% – з іноземними. Українські виробники постачають переважно бронеавтомобілі, міномети, самохідні артилерійські установки тощо. За кордоном закуповують те, що в Україні або ніколи не виробляли, або втратили технології за період незалежності, зокрема системи ППО, ракети до них та різноманітні боєприпаси, особливо снаряди 155-го калібру, які відповідають стандартам НАТО.
“Загалом зараз контракти укладені зі 102 українськими постачальниками або виробниками, з яких 45% – це виробники БПЛА”, – пояснив він.
Мова йде про виробників або постачальників, які виготовляють свої вироби на території України з іноземних компонентів і продають їх Міністерству оборони через “Агенцію оборонних закупівель”, доставляючи їх до Збройних сил України.
У “Державного оператора тилу” показник контрактів з українськими виробниками дещо вищий, оскільки легка та харчова промисловості мають розвинене виробництво в Україні.
“Наразі ми маємо справу зі 180 українськими постачальниками, з яких 110 – це речовий напрям, 45 – продовольчий напрям, і понад 25 компаній – напрям паливно-мастильних матеріалів”, – зазначив Канєвський.
Він також наголосив, що міжнародні компанії, які хочуть працювати з тиловим напрямком ЗСУ, мають розглядати можливість локалізації свого виробництва. Від Збройних сил подають особливі вимоги технічної специфікації до всіх груп товарів тилового забезпечення.
Орієнтовний бюджет агентств “Державний оператор тилу” та “Агенція оборонних закупівель” на сьогодні становить близько 280 млрд грн, і ця сума буде збільшена, оскільки потреби Збройних сил України зростають.