Україна

“Агенція оборонних закупівель” уклала контракти з 102 українськими компаніями, майже половина з яких – виробники БПЛА

Агенція оборонних закупівель закуповує у вітчизняних виробників переважно бронеавтомобілі, міномети та самохідні артилерійські установки.

“Агенція оборонних закупівель” Міністерства оборони України уклала контракти зі 102 українськими постачальниками, з яких 45% є виробниками безпілотних літальних апаратів (БПЛА). Про це повідомив керівник департаменту політики закупівель Міноборони Гліб Канєвський в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.

Український оборонно-промисловий комплекс (ОПК) на другому році повномасштабного вторгнення Росії зріс утричі – до $3 млрд. Серед 500 оборонних компаній, що працюють на цьому ринку, 80% – приватні.

За словами Канєвського, 70% контрактів “Агенції оборонних закупівель” укладено з українськими виробниками, а 30% – з іноземними. Українські виробники постачають переважно бронеавтомобілі, міномети, самохідні артилерійські установки тощо. За кордоном закуповують те, що в Україні або ніколи не виробляли, або втратили технології за період незалежності, зокрема системи ППО, ракети до них та різноманітні боєприпаси, особливо снаряди 155-го калібру, які відповідають стандартам НАТО.

“Загалом зараз контракти укладені зі 102 українськими постачальниками або виробниками, з яких 45% – це виробники БПЛА”, – пояснив він.

Мова йде про виробників або постачальників, які виготовляють свої вироби на території України з іноземних компонентів і продають їх Міністерству оборони через “Агенцію оборонних закупівель”, доставляючи їх до Збройних сил України.

У “Державного оператора тилу” показник контрактів з українськими виробниками дещо вищий, оскільки легка та харчова промисловості мають розвинене виробництво в Україні.

“Наразі ми маємо справу зі 180 українськими постачальниками, з яких 110 – це речовий напрям, 45 – продовольчий напрям, і понад 25 компаній – напрям паливно-мастильних матеріалів”, – зазначив Канєвський.

Він також наголосив, що міжнародні компанії, які хочуть працювати з тиловим напрямком ЗСУ, мають розглядати можливість локалізації свого виробництва. Від Збройних сил подають особливі вимоги технічної специфікації до всіх груп товарів тилового забезпечення.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Роботи-собаки допомагають ЗСУ в міських боях на Торецькому напрямку (відео)

Орієнтовний бюджет агентств “Державний оператор тилу” та “Агенція оборонних закупівель” на сьогодні становить близько 280 млрд грн, і ця сума буде збільшена, оскільки потреби Збройних сил України зростають.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку