Українські біженці

Безпека за кордоном: 10 ключових правил для українських біженців

У часи війни багато українців змушені залишати свої домівки та шукати притулок за кордоном. Переїзд у незнайому країну може бути складним і викликати багато хвилювань, особливо коли виїжджають з дітьми. Окрім адаптації до нових умов життя, перед біженцями постають нові виклики, пов’язані з їх безпекою. Важливо розуміти, що в іншій країні можна зіткнутися з різними ризикованими ситуаціями, до яких треба бути готовими.

Щоб допомогти українським біженцям почуватися впевнено та забезпечити захист своїх дітей, МВС України підготувало відповідні рекомендації. Дотримуючись цих простих, але важливих правил, можна безпечно почуватися за кордоном та забезпечити максимальний захист для своєї родини.

  1. Зберігання документів. Зробіть заздалегідь фото всіх документів, що посвідчують особу вас і вашої дитини. Надішліть ці копії на свою електронну пошту, щоб мати до них доступ у разі втрати телефону або паперових документів.

  2. Безпека документів. Ніколи не залишайте свій паспорт та документи дитини іншим людям під заставу, для оформлення документів або з будь-яких інших причин.

  3. Довіра офіційним особам. Довіряйте лише представникам влади, міжнародних та неурядових організацій або волонтерам. Вони зазвичай перебувають в офіційних установах, носять форму та мають бейджі. Якщо сумніваєтеся, не соромтеся попросити документи, що підтверджують їхню особу.

  4. Інформація про дитину. Завжди майте при собі записку з інформацією про дитину, яка містить ім’я, прізвище, рік народження, ваші контакти та контакти інших близьких, а також медичні потреби. Якщо дитина достатньо доросла, навчіть її запам’ятати цю інформацію.

  5. Не залишайте дитину з незнайомцями. Дітей можна залишати лише в офіційних спеціалізованих центрах, що надають послуги з дозвілля та освіти.

  6. Зустрічі у громадських місцях. Зустрічайтеся з незнайомцями лише в громадських місцях. Повідомте своїх знайомих про те, з ким і де ви плануєте зустрічатися.

  7. Постійний контакт з дитиною. Завжди тримайте дитину за руку або не відходьте від візка, особливо в натовпі чи переповнених приміщеннях.

  8. Дії у разі загублення дитини. Проговоріть з дитиною, що робити у випадку, якщо вона загубилася: залишатися на місці, звертатися по допомогу до людей у формі, не панікувати та не йти з іншими дорослими, якщо вони не є офіційними представниками.

  9. Офіційні джерела інформації. Користуйтеся лише офіційними джерелами інформації країни, в якій перебуваєте. За допомогою звертайтеся до сайтів посольств та консульств, їхніх сторінок у соцмережах, міграційних служб та міжнародних організацій.

  10. Дії у випадку небезпеки. Якщо ви або ваша дитина опинилися в небезпеці, звертайтеся до місцевих екстрених служб та посольства України. Номер екстреної допомоги в ЄС: 112.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Доведеться платити: українців виселять з гуманітарного житла в Чехії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку