Біженців стає менше: скільки українців виїхало за кордон цього року

Найбільше українських біженців виїхало за кордон у 2022 році. Минулого року міграційний потік уповільнився, але цифри все ж залишалися разючими. Утім, у 2024 році збільшилась кількість тих, хто повертається на Батьківщину, а емігрантів стало менше. Протягом січня-квітня з України виїхало близько 69 тис. громадян.
Загалом за чотири місяці кордон на в’їзд та виїзд перетинали 7,8 млн разів. Більшість українців виїжджали тимчасово і поверталися. Не повернулися додому лише 69 тис. осіб, або лише 1,5% з тих, хто виїхав у 2024 році.

Цікаво, що тенденція змінюється так, що повертається вже більше українців, ніж емігрує.
“У квітні вперше від початку року додому повернулося більше громадян, ніж виїхало — аж на 56 тисяч. Загалом цьогоріч кількість тих, хто не повернувся, дещо зросла у порівнянні до минулого року — тоді не повернулося 62 тисячі українців. Для порівняння, за весь минулий рік з України виїхало 14,1 млн українців. З них лише 142 тис. залишилися закордоном. Це у 15 разів менше, ніж у перший рік повномасштабної війни”, – зазначають аналітики порталу “Опендатабот”.
Нагадаємо, у березні з 9 країн ЄС виїхало більше українських біженців, ніж в’їхало туди. Зокрема, на 20,7 тис. (-5,4%) зменшилась кількість осіб зі статусом тимчасового захисту в Чехії. Майже на 10 тис. осіб (-21,5%) поменшало наших співгромадян у Швеції. Крім того, помітно зменшилась кількість українських біженців у Австрії (-9,1 тис., або -11,1%), Данії (-5,4 тис., або -14,5%) та Польщі (-1,7 тис., або -0,2%).
Попри це, половина українців може не повернутися додому навіть після закінчення війни. Згідно з результатами дослідження, проведеного Центром економічної стратегії (ЦЕС), точно або ймовірно планують жити в Україні в майбутньому близько 52% біженців. До того ж більш ніж 100 тис. українців можуть емігрувати після закінчення війни, щоб приєднатися до своїх родин за кордоном.
“За нашими розрахунками, за кордон додатково можуть виїхати 87,6 тис. українців за оптимістичного сценарію, 115 тис. — за середнього та 154,9 тис. — за песимістичного”, – повідомляють аналітики ЦЕС.