Близько 20 тис. ув’язнених можуть стати до лав ЗСУ

Уже майже 350 ув’язнених в Україні отримали умовно-дострокове звільнення, зголосившись поповнити ряди української армії. Ще близько 4300 заяв від ув’язнених та тих, хто перебуває під слідством, чекає на розгляд. Умовно-дострокове звільнення в обмін на службу в ЗСУ стало можливим завдяки ухваленню нового закону. В уряді зазначають, що такий крок був вимушеним, з огляду на вкрай повільні темпи мобілізації.
“Дефіцит солдатів, труднощі з призовом простих громадян — ось головні причини ухвалення закону”, — зазначив Міністр юстиції України Денис Малюська в коментарі для видання The New York Times.
Згідно з прогнозами міністра, завдяки новому закону до лав збройних сил можуть стати близько 20 тис. колишніх в’язнів. Утім звільнитися для служби в армії зможуть не всі засуджені. Права на умовно-дострокове звільнення не мають ті, хто вчинив особливо тяжкі злочини (умисне вбивство двох та більше людей, тероризм, особливо тяжкі корупційні злочини та ін.).
Раніше кілька українських парламентарів заявляли, що люди, засуджені за умисне вбивство, теж не матимуть права на звільнення. Але наприкінці тижня Денис Малюська уточнив, що особа, засуджена за одноразове вбивство, може бути звільнена, якщо злочин не було вчинено з обтяжуючими обставинами, такими як сексуальне насильство та ін. Розгляд заяв та рішення щодо дострокового звільнення кожного в’язня ухвалює суд.
Цього тижня, відразу після набуття чинності закону, суд у місті Хмельницький звільнив понад 50 ув’язнених. Більшість осіб, які звернулися з проханням про звільнення для вступу в армію, були молодими людьми, засудженими за крадіжки. У багатьох з них є родичі та друзі, які загинули на війні. Утім судді говорять, що значного ажіотажу серед ув’язнених наразі не спостерігається.