Boeing підвищить зарплати на 25%, щоб уникнути масштабного страйку

Американська авіабудівна компанія Boeing досягла попередньої угоди з профспілкою, яка може запобігти великомасштабному страйку, запланованому на 13 вересня. У рамках цієї домовленості передбачено підвищення зарплат працівників на 25%, повідомляє Reuters.
Угода може призвести до укладення чотирирічного контракту, який передбачає загальне зростання зарплат на 25% та зобов’язання Boeing будувати новий комерційний літак у районі Сіетла. Це суттєве досягнення для нової генеральної директорки компанії Келлі Ортберг, яка обійняла посаду минулого місяця з метою покращити якість на виробничих лініях компанії.
Це буде перша повноцінна трудова угода за останні 16 років, яка також включатиме покращені пенсійні виплати та посилення впливу профспілки на питання безпеки та якості виробництва. Профспілка, що представляє понад 32 тисячі працівників у Тихоокеанському північно-західному регіоні США, охарактеризувала угоду як “найкращий контракт”, який коли-небудь було укладено. Остаточне рішення про затвердження контракту очікується 12 вересня, коли члени профспілки проведуть голосування.
У разі, якщо угода не буде підтримана більшістю, можливий страйк, якщо дві третини працівників проголосують за припинення виробництва.
У 2019 році експлуатацію літаків Boeing 737 MAX було заборонено в США після двох авіакатастроф в Індонезії та Ефіопії. Згодом розкрилися факти змови між керівництвом Boeing та Федеральним управлінням цивільної авіації США (FAA) щодо приховування несправностей у програмному забезпеченні.
Розслідування показало, що FAA навіть переслідувало інформаторів, які намагалися попередити про проблеми з безпекою. В результаті, Boeing був змушений сплатити $20 млрд штрафів та втратити $60 млрд через скасування замовлень на літаки 737 MAX. Крім того, компанія заплатила $2,5 млрд для врегулювання справи про шахрайство, яку порушив уряд США.
Після повторної сертифікації літаків, у січні 2023 року під час польоту одного з літаків 737 MAX авіакомпанії Alaskan Airlines відлетіли двері. У травні FAA розпочала нове розслідування через звинувачення у фальсифікації записів, пов’язаних з літаком Boeing 787.
Ці скандали спричинили серйозні фінансові проблеми для компанії, і в липні Boeing повідомив про збитки у розмірі понад $1,4 млрд за другий квартал.