Україна

Борель відвідав село Ягідне на Чернігівщині, яке постраждало від російської окупації

Під час свого візиту до України високий представник Європейського Союзу Жозеп Боррель завітав до села Ягідне на Чернігівщині, яке зазнало значних втрат під час російської окупації. Про це головний дипломат ЄС повідомив у соціальній мережі X.

У Ягідному російські війська тримали все село – 370 людей – протягом місяця у підвалі місцевої школи на площі всього 170 квадратних метрів. Це важке випробування нагадує нам про найтемніші сторінки історії Європи“, – зазначив Боррель.

Боррель також додав, що цей випадок є “жахливим нагадуванням про те, як виглядає життя звичайних українців під російською окупацією.” Він зазначив, що такі ситуації повинні постійно нагадувати європейській спільноті про важливість підтримки України в її боротьбі за свободу і суверенітет.

Нагадаємо, що в березні 2022 року село Ягідне в Чернігівській області було окуповане російськими військами, які увійшли до населеного пункту з метою контролю над його мешканцями. Окупанти силою вигнали чоловіків, жінок і дітей з їхніх домівок, погрожуючи зброєю, і змусили їх усіх зібратися в підвалі місцевої школи. Протягом 28 днів, з 3 по 31 березня 2022 року, понад 350 осіб, включаючи літніх людей і дітей, були змушені жити в умовах, які можна порівняти з тюремними. Вони знаходилися в підвалі, площею 197 квадратних метрів, без доступу до чистої води, достатньої кількості їжі та нормальних санітарних умов. Психологічний тиск і відсутність базових умов призвели до того, що десять людей не витримали і загинули під час цього примусового ув’язнення.

Візит Борреля до Ягідного став важливим символом підтримки з боку ЄС, який неодноразово засуджував воєнні злочини, скоєні російськими військовими в Україні. Боррель закликав міжнародну спільноту звернути увагу на страждання цивільного населення України та підвищити свою підтримку, щоб допомогти завершити війну.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  У Кременчуці чоловік поранив з пістолета працівника ТЦК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку