Україна

Брак коштів і спеціалістів: чому Україна не поспішає встановлювати подаровані США установки альтернативної генерації

Керівник Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко нагадав, що така установка діє лише в Житомирі.

На тлі успішних проєктів з впровадження когенерації, дивно читати заяви про те, що навіть подаровані Україні установки не підключаються. Саме такі дані нещодавно оприлюднив голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко. За його словами, лише одна з 96 когенераційних установок, переданих Україні Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) ще кілька місяців тому, була встановлена в Житомирі.

Попенко зазначає, що процес запуску когенераційних установок, зокрема тих, що передані USAID, в Україні стикається з багатьма проблемами. Однією з головних є брак фінансування.

“У деяких громадах просто немає грошей на проведення повного циклу процедур: від закупівлі та виготовлення проєкту до монтажу і підключення установок до мережі. Точну вартість цих процедур я не можу назвати, але знаю, що для чотирьох невеликих газопоршневих установок вона становила близько 40-50 мільйонів гривень”, — розповідає експерт.

Ще однією суттєвою проблемою є дефіцит компаній та фахівців, які могли б забезпечити процес монтажу установок.

“Не всі компанії хочуть їхати, наприклад, у Шостку, щоб монтувати ці газопоршневі установки. Причини різні, включаючи мобілізацію на блокпостах та недостатню кількість таких компаній. Навіть якщо є фахівці, їх може не влаштовувати запропонована вартість. Я спілкувався з однією компанією, і ніхто з них не захотів брати участь у вже оголошених торгах через низьку оплату. Місцева влада не може підвищити вартість, бо у них просто немає грошей”, — пояснює Попенко.

Серед проблем, які називає експерт, є також неорганізованість місцевих органів влади у питанні підключення когенераційних установок.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  В Україні обговорюється скорочення робочого тижня під час війни

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку