РезонансУкраїна

Через дії БЕБ під загрозою існування опинилися десятки підприємств в Одеському порту

Бюро економічної безпеки фактично паралізувало діяльність десятків підприємств, які працюють в Одеському морському порту. При цьому орган порушує низку процедурних вимог, не роз’яснює мету своїх дій і завдає значної шкоди державному бюджету, а також ставить під загрозу існування багатьох компаній. Ця ситуація стала темою розслідування програми “Хапуги” на телеканалі 1+1.

Журналісти звернули увагу на багатотижневе блокування роботи одеських підприємств, через що бізнес ризикує повністю зупинити свою діяльність.

“Це велика територія, тут працює близько 600 людей і сьогодні вони не можуть виходити на роботу та здійснювати свою професійну діяльність. Я не буду тиснути на жалість і казати, що вони не можуть годувати свої родини, але 20 днів у нас заблоковані підприємства, які не здійснюють господарську діяльність. Відповідно питання, коли ми перестанемо платити зарплатні та податки, це питання одного-двох тижнів” – зазначив Олександр Павленко, директор ТОВ “АТТОЛЛО ГРАНУМ”, яке працює у порту.

Адвокат Валерій Сніткін наголосив на парадоксальності дій БЕБ:

“Ті приміщення, які їх цікавлять, вони просто не оглядають. Це парадокс, але ми наполягаємо на проведенні обшуків і нарешті на закінченні слідчої дії. Бо, як ми бачимо, тут вони не проводяться, тут проводяться дії з саботажу та блокуванню діяльності підприємства”.

Детективи БЕБ діють на основі ухвал слідчого судді Київського районного суду Одеси, які були видані у грудні. Ці ухвали передбачають лише обшуки, однак фактично призвели до арешту майна підприємств, що в них не передбачено. При цьому обшуки мали проводитися одноразово, але представники БЕБ залишаються в порту без пояснення причин.

Журналісти телеканалу намагалися отримати коментарі від представників БЕБ, але вони відмовилися спілкуватися. Водночас ще у грудні компанії направили скарги до Офісу Президента, Генеральної прокуратури, ДБР та інших органів, але жодної відповіді не отримали.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Голова НБУ Андрій Пишний спростував звинувачення Петра Порошенка та закликав оприлюднити докази

Підприємці висловлюють припущення, що дії БЕБ можуть бути частиною змови з інвестиційним фондом Argentem Creek Partners, що може свідчити про спробу рейдерського захоплення та інформаційної атаки на агрохолдинг GNT Group, який працює в порту. Однак компанія Sunolta, якій належить ТОВ “АТТОЛЛО ГРАНУМ”, щодо якого видана ухвала, не має зв’язку з GNT Group.

Нагадаємо, що на початку січня представники підприємств, які працюють у порту, провели пресконференцію. Вони заявили, що щоденні збитки кожної компанії становлять до 750 тисяч гривень. Це негативно впливає на можливість сплати податків і зарплат працівникам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку