Точка зору

Чи є криза німецької економіки загрозою для всієї Європи: зарубіжні ЗМІ шукають відповідь

Коли Німеччина була економічним локомотивом Європи, її модель викликала повагу та захоплення. Однак зараз ситуація змінилася. У третій чверті 2024 року економіка Німеччини зросла лише на 0,1%, ледь уникнувши рецесії. Це викликає глибоке занепокоєння не лише в самій країні, але й серед сусідніх держав, адже доля німецької економіки тісно пов’язана зі стабільністю всієї Європи.

У новому звіті Європейського центрального банку, присвяченому фінансовій стабільності, йдеться про те, що нестабільність зростає на тлі геополітичної напруженості, економічної невизначеності та загострення торговельних конфліктів. Це створює умови для ще більшої вразливості європейських економік. ЗМІ різних країн активно аналізують та коментують ситуацію в Німеччині, наголошуючи на можливих наслідках для всієї Європи.

The Economist – Великобританія. Лондонський тижневик The Economist пише наступне:

“Ці голосіння ми й раніше чули. Німецька економіка, і насамперед – малий та середній бізнес, зробила ставку на поступальні інновації, внаслідок чого виявилася непідготовленою до технологічних потрясінь, таких як поява електромобілів. Тісні зв’язки між бізнесом, банками та політиками створили середовище, в якому процвітали самозаспокоєність та опір реформам.

Догматичне небажання змінювати бюджетні правила призвело до проржавілих мостів, застарілих шкіл і поїздів, що вічно спізнюються. Зростання на іноземних ринках якийсь час забезпечувало Німеччині щедрий приплив коштів (і податкових надходжень), проте така експортна модель економіки зробила Німеччину вразливою для вітрів глобалізації, які останнім часом стали явно морознішими”.

Naftemporiki – Греція. Афінська Naftemporiki бачить причину того, що відбувається по той бік Атлантичного океану:

“Невипадковий той факт, що криза нинішнього уряду ФРН вибухнула саме того дня, коли стало ясно, що на виборах у США переміг Трамп. Економічна програма Трампа передбачає підвищення мит на цілу низку європейських товарів, щоб підштовхнути економічне зростання в Сполучених Штатах. Також планується підвищити мита на товари, які США можуть виробляти самі.

За оцінками експертів, у разі введення мит ВВП єврозони просяде на один відсоток. Трамп поставив перед Європою цілу низку паралельних викликів, проте всі вони зводяться до однієї й тієї ж мети: щонайменше подвоїти темпи зростання американської економіки. А ще він змушує європейські держави збільшувати витрати на оборону”.

Newsweek Polska – Польща. Варшавський тижневик Newsweek Polska розмірковує про те, що “слабка Німеччина” означає також слабкий Європейський Союз. І це створює одразу дві великі проблеми для блоку загалом. Майже дві третини німецького імпорту надходять з інших європейських країн, причому Німеччині припадає на чверть ВВП Євросоюзу.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Сарказм на уламках історії: Максим Бужанський про знесення постаментів до пам’ятників

Якщо ситуація в Німеччині погіршиться, то всьому континенту це загрожує десятирічною стагнацією. Однак, це ще не все. Ілон Маск нещодавно випустив голосне “Wow!” – коли дізнався, скільки коштів виділяє Німеччина для Європи. Вона є спонсором усього європейського проєкту, і ніхто не зможе замінити німців у цій ролі!”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку