Діти війниТочка зору

День захисту дітей під час війни

Сьогодні, у Міжнародний день захисту дітей, Україна відзначає це свято зі сльозами на очах та важким тягарем на серці. Замість веселого сміху та безтурботних ігор, дитячі майданчики спорожніли, а в очах найменших українців відбивається жах війни, розв’язаної Росією. Російські воєнні злочини безжально крадуть дитинство, залишаючи по собі глибокі рани в душах маленьких українців, які замість мріяти про майбутнє, змушені ховатися в укриттях та переживати жахи війни.

Жахливі злочини проти дітей

Серед численних трагедій, спричинені росіянами, особливо боляче згадувати про загибель дітей внаслідок обстрілів мирних міст та сіл. У Харкові цього року 8-річну дівчинку разом з матір’ю витягли з-під завалів будинку, зруйнованого російською ракетою. За даними Нацполіції,  26 травня 2024 року, 12-річна дівчинка загинула під час атаки на торговий центр “Епіцентр”. Також 23 травня стало відомо про ще одну трагічну втрату – в Одесі внаслідок ракетного обстрілу загинула 4-річна Злата. Уламок російської ракети обірвав життя дитини, влучивши їй у серце. Також 8 березня 2022 року в селищі Донець на Харківщині сталася ще одна трагедія, де авіабомба зруйнувала будинок родини Кузнєцових, під завалами  загинули 6-річна Мирослава, яка мріяла стати художницею. У Маріуполі внаслідок обстрілів загинув 14-річний Роман Шворінь разом із мамою, дідусем та бабусею.  23 листопада 2023 року російські ракети влучили у пологове відділення лікарні у Вільнянську (Запорізька область), внаслідок чого загинув дводенний хлопчик Кирило.

За даними Офісу Генерального прокурора, станом на 1 червня 2024 року внаслідок збройної агресії РФ в Україні загинули 550 дітей, ще 1364 – постраждали. Найбільше дітей постраждали у Донецькій області – 534, Харківській – 389, Херсонській – 152, Дніпропетровській – 139, Київській – 130, Запорізькій – 108, Миколаївській – 107.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Кожен 5 завербований – неповнолітній: правоохоронці розповіли про вербування українських дітей Росією

Наслідки війни для дітей

Окрім фізичних травм, війна завдає непоправної шкоди психічному здоров’ю дітей. За даними дослідження, проведеного аналітичною компанією Gradus Research, три чверті українських дітей (75%) виявляють симптоми психологічної травми. Вони переживають страх смерті, втрату близьких, руйнування домівок та розлуку з рідними.  Дослідження Інституту охорони здоров’я дітей та підлітків НАМН України показало, що у більшості дітей, які проживають у зонах бойових дій, виявляються симптоми емоційних та поведінкових розладів, таких як посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), тривожно-фобічні розлади та депресія. Особливо вразливими є маленькі діти, яким важко вербалізувати свої переживання та страхи.

Народження нового життя

У Дніпрі, попри постійні обстріли та повітряні тривоги, на світ з’явилося 15,5 тисяч дітей з початку повномасштабного вторгнення. Серед них – 2,5 тисячі дітей, народжених жінками-переселенками.

Одна з таких історій – історія Ксенії Гриценко, яка народила дівчинку Емілію в одному з пологових будинків Дніпра. Попри війну, Ксенія та її чоловік вирішили створити сім’ю. Завдяки професійній підтримці медичного персоналу та комфортним умовам пологового будинку, пологи пройшли успішно.

День захисту дітей під час війни

Цей пологовий будинок від 24 лютого 2022 року прийняв 4 404 немовлят, серед яких 21 двійня. Він обладнаний сучасними пологовими залами, тренажерами для породіль, окремою залою для недоношених дітей та навіть має укриття з операційною та пологовою залами, автономним живленням та всім необхідним обладнанням.

Житомирський обласний перинатальний центр продовжує працювати, забезпечуючи медичну допомогу вагітним та породіллям. Завідувачка пологового відділення Марія Тищенко розповіла журналістці ІА”ФАКТ”, Юлії Хоменко, що були  випадки, коли доводилося приймати пологи під час відключень електроенергії та навіть під час обстрілів на початку війни.

День захисту дітей під час війни

Зараз часто жінки не стоять на обліку, такі жінки раз на тиждень є в пологовому залі. Ми бачимо високий відсоток передчасних пологів. Вагітні по-різному ставляться до тривог: одна звикла, а в другої панічні атаки на кожен звук сирени. Загалом за весь час війни досить часто народжуються двійні, пару днів тому народилися два хлопчики”, – акцентувала Марина Тищенко.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  "Єдина квитанція", оплата комунальних послуг всупереч обіцянкам мера та довгі черги під час повітряних тривог: сучасна дійсність Харкова
День захисту дітей під час війни
Фото: ІА”ФАКТ”

Нещодавно, 24-річна Карина з Житомирщини,  народила дівчинку Мію, а 41-річна Антоніна з Хорошівського району народила п’яту дитину, хлопчика Єгора.

На жаль, війна принесла не лише радість народження, а й біль втрат. Наразі в реєстрі зниклих безвісти осіб зареєстровано 2 141 українська дитина, але реальна цифра може бути набагато більшою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку