Детективи НАБУ “стресують” через війну, бюрократію і потребують спілкування з психологом: висновки аудиту
Серед факторів впливу на моральний стан працівників - надмірна бюрократизація певних процесів, відсутність можливостей професійного розвитку через просування на вищі посади чи збільшення розміру заробітної плати.

Результати аудиту Національного антикорупційного бюро України, проведеного незалежними іноземними експертами, виявили ознаки низького морального духу серед антикорупціонерів та масове бажання звільнитися з бюро. Про це пише УНН з посиланням на звіт, доступний у розпорядженні видання.
Так, аудитори стверджують, що причиною стресу детективів є війна і бюрократія.
“Занадто багато рівнів керівництва, надмірна бюрократизація певних процесів, відсутність можливостей професійного розвитку через просування на вищі посади чи збільшення розміру заробітної плати, неідеальні умови роботи, технічна робота, яка займає багато часу у детективів, та інші чинники чинять тиск на моральний дух працівників”, – йдеться у звіті.
Також зазначається, що про наявність цих проблем аудитори вже вказували у своїх попередніх звітах.
Частина старших детективів звільнилися з НАБУ, а анонімне опитування персоналу свідчить, що впродовж наступних 2-3 років з організації мають намір піти багато працівників.
Минулого тижня керівник НАБУ Семен Кривонос відмовився віл участі у засіданні комітету Верховної Ради з питань антикорупційної політики, оскільки там планували заслухати доповідь стосовно перебігу розслідування про витік інформації з НАБУ. Очільниця антикорупційного комітету Анастасія Радіна стверджує, що причиною відмови директора НАБУ прийти в комітет може бути публікація нового журналістського розслідування про вірогідність витоків інформації за участі безпосередньо Кривоноса.
Зрештою, члени антикорупційного комітету вирішили провести виїзне засідання в НАБУ.