Україна

До підземних сховищ України закачали перший мільйон кубометрів власного біометану

Два перші українські виробники біометану протягом останніх місяців 2024 року закачали до підземних сховищ свій перший мільйон кубометрів біометану. Про це повідомив голова правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха.

“З вересня в Україні запрацював перший біометановий завод групи компаній “Vitagro”. З листопада запрацював другий біометановий завод компанії “Галс Агро”. На сьогодні ці два заводи закачують біометан у підземні газові сховища України й накопичили там вже понад 1 млн кубометрів біометану. Тобто у 2024 році Україна виробила перший мільйон кубів біометану”, – йдеться у повідомленні.

Біометан є вуглецево-нейтральним замінником природного газу, який отримують шляхом очищення біогазу, виробленого з біомаси, зокрема сільськогосподарських відходів. На 2025 рік заплановано запуск щонайменше п’яти нових заводів із виробництва біометану, що дозволить збільшити річний обсяг виробництва до понад 100 мільйонів кубометрів.

Голова Біоенергетичної асоціації України наголошує, що розвиток виробництва біометану може стати ключовою складовою розподіленої генерації енергії в країні, особливо в умовах припинення транзиту російського газу.

“Зараз, після зупинки транзиту російського газу через Україну, в нас є два джерела газу: це Полтавська й Харківська області, де видобувається газ; і це підземні сховища на заході України. З цих двох точок треба забезпечити газом всю Україну. Це логістично непросто. Тому біометан, якщо невеликі заводи були б розповсюджені на території всією країни, значно простіше вирішує проблеми логістики природного газу”, – зазначив Гелетуха.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  "Дуже правильно, що люди відходять, щоб зберегти себе заради держави": Зеленський про відхід ЗСУ з Вугледару (відео)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку