Україна

До парламенту внесли проєкт постанови про визнання КНДР державою-агресоркою

У Верховній Раді України зареєстровано проєкт постанови №13301, що передбачає визнання Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР) державою-агресоркою через її військову співпрацю з Росією у війні проти України.

У зверненні парламенту до міжнародних організацій, зокрема ООН, Європарламенту, ПАРЄ, ПА НАТО та парламентів інших держав, йдеться про фактичну участь збройних сил КНДР у воєнних діях на боці Росії, постачання озброєння та підтримку вторгнення в Україну.

Згідно з аналітикою Південнокорейського інституту оборонного аналізу (KIDA), Північна Корея поставила Росії щонайменше 4 мільйони артилерійських снарядів, а також ракети, гаубиці та інші види військової техніки. Загальний прибуток КНДР від цієї співпраці міг сягнути понад 20 мільярдів доларів.

“За останні 20 місяців Північна Корея передала Росії щонайменше 4 млн артилерійських снарядів, які активно використовуються у війні проти України“, — йдеться у зверненні.

У тексті постанови наголошується, що дії Пхеньяна суперечать нормам міжнародного права, включаючи Статут ООН і Резолюцію Генеральної Асамблеї ООН №3314 “Визначення агресії”. Верховна Рада закликає міжнародну спільноту визнати КНДР державою-агресором, ввести додаткові санкції та посилити тиск на північнокорейське керівництво з вимогою припинити постачання зброї, участь у війні та підтримку агресії проти України.

У пояснювальній записці до проєкту зазначено, що ухвалення постанови дозволить розширити коло відповідальних осіб у разі створення спеціального міжнародного трибуналу за злочини агресії Росії проти України, не обмежуючись лише російськими та білоруськими представниками.

“Там мусять опинитися також посадовці КНДР – ті, хто брав участь в ухваленні політичних, дипломатичних чи військових рішень про вступ у війну проти України“, — наголошують автори законопроєкту.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Міноборони запустило цифровий маркетплейс для ЗСУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку