ЄС та світ

Дональд Трамп здобуває перемогу за попередніми неофіційними даними: реакція світових лідерів

Згідно з попередніми неофіційними даними, які з’явилися у пресі, перемогу на виборах президента Сполучених Штатів Америки здобуває Дональд Трамп. Хоча підрахунок голосів триває, результати вже спричинили хвилю реакцій серед світових лідерів.

Камала Гарріс, яка представляє демократичну партію, ще не надала офіційного коментаря щодо перемоги Трампа. Згідно з інформацією агентства Reuters, вона готується виступити з промовою, у якій визнає свою поразку, і це заплановано на 16:00 за східним часом США (23:00 за Києвом). Джерела повідомляють, що Гарріс також планує зателефонувати Трампу, щоб особисто визнати його перемогу.

Окрім того, як зазначає NBC News з посиланням на двох помічників, Джо Байден також зробить публічну заяву з цього приводу. За словами представника Білого дому, Байден має намір продемонструвати повагу до демократичного процесу, зробивши те, що не зробив Трамп у 2020 році, коли він сам програв: він планує привітати Трампа телефоном, запросити його до Білого дому і бути присутнім на його інавгурації, якщо Трамп переможе. У Білому домі також підтвердили, що Байден буде готовий відвідати церемонію інавгурації в разі офіційного підтвердження перемоги Трампа.

Дональд Трамп, який надає великого значення підтримці і дипломатичним жестам з боку світових лідерів, уважно стежить за тим, хто з іноземних політиків виявить ініціативу і зв’яжеться з ним після оголошення попередніх результатів. За інформацією телеканалу CNN, Трамп з нетерпінням очікує на привітання від лідерів і в особистих розмовах запитує, чому деякі політики ще не зв’язалися з ним. Ще на початку року, коли здавалося, що він може здобути перемогу на праймеріз в Айові, Трамп відстежував, хто і коли виказував йому підтримку серед республіканців, і це безпосередньо впливало на його ставлення до цих людей. Наразі він дотримується аналогічного підходу і на міжнародній арені.

Серед перших світових лідерів, які привітали Трампа, були президент Франції Еммануель Макрон та прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. У своїх соцмережах вони висловили слова привітання і поділилися готовністю співпрацювати. Макрон зазначив, що готовий продовжувати спільну роботу з Трампом так само, як чотири роки тому.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Опубліковано підсумкову декларацію саміту НАТО: що пообіцяли Україні

Орбан назвав перемогу Трампа “найбільшим поверненням в політичній історії США” і підкреслив, що вона надзвичайно важлива не лише для США, але й для усього світу. У своїй соцмережі Х (колишній Twitter) він написав:

“Вітаємо президента Дональда Трампа з величезною перемогою. Дуже потрібна перемога для всього світу!”.

Відомо, що Орбан вже раніше публічно висловлював свою симпатію до Трампа у президентській гонці, і, зокрема, заявляв, що відкриє кілька пляшок шампанського, якщо Трамп знову стане президентом США. Орбан зазначив, що в роки президентства Трампа з 2016 по 2020 угорсько-американські відносини досягли високого рівня, а діалог з Вашингтоном допомагав вирішувати проблеми, що загрожували глобальній безпеці.

На тлі перемоги республіканця Орбан висловив необхідність нової стратегії для Європи щодо України. Як повідомляє угорське видання Magyar Nemzet, виступаючи на саміті тюркомовних країн у столиці Киргизстану Бішкеку, Орбан заявив, що перемога республіканців у США ставить перед європейськими лідерами питання про те, чи здатна Європа самостійно продовжувати надавати військову і фінансову допомогу Україні. Він також висловив сумніви щодо цього і зазначив, що, ймовірно, Європі знадобиться нова стратегія. Перші кроки в цьому напрямку можуть бути зроблені вже 7 листопада на неформальному саміті Європейського Союзу в Будапешті, де ця тема буде на порядку денному. Орбан також звернув увагу на фінансове питання у вигляді 50 мільярдів євро, які, за попередніми домовленостями G7, повинні бути спільно профінансовані ЄС і США для підтримки України.

Президент України Володимир Зеленський також привітав Дональда Трампа, згадавши у своїй заяві про їхню чудову зустріч у вересні, під час якої вони мали можливість детально обговорити стратегічне партнерство між Україною та США.

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер приєднався до привітань Трампа і назвав його перемогу “історичною”, висловивши надію на подальшу продуктивну співпрацю між США та Великобританією.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  США передали протипіхотні міни Україні з обмеженням застосування виключно на її території

Канцлер Німеччини Олаф Шольц також привітав Трампа з обранням, зауваживши, що Німеччина та США вже багато років співпрацюють для розвитку, свободи та процвітання обох сторін Атлантики. У своєму повідомленні він написав:

“Я вітаю Трампа з його обранням президентом США. Німеччина та США вже давно успішно співпрацюють для зміцнення свободи та процвітання. Ми будемо продовжувати цю роботу на благо наших громадян”.

Урсула фон дер Ляєн, голова Єврокомісії, висловила впевненість, що США та Європейський Союз є більше ніж просто союзниками; їхнє міжнародне партнерство об’єднує 800 мільйонів громадян. Під час свого привітаннання вона закликала Трампа співпрацювати над зміцненням трансатлантичного плану, що має приносити користь обом сторонам.

Так само, як і Орбан, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу відгукнувся на перемогу Трампа, назвавши це “найбільшим поверненням в історії”.

Президент Польщі Анджей Дуда висловився лаконічно, привітавши Трампа такими словами у своїй соцмережі Х.:

“Вітаю, пане президенте Дональде Трамп. Ви зробили це!”. 

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган у своєму привітальному пості заявив, що сподівається на зміцнення відносин між Туреччиною та США і завершення війни в Україні, а також назвав Трампа своїм другом.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте зауважив, що очікує на нову співпрацю зі Сполученими Штатами задля просування миру, а також висловив сподівання, що ця перемога допоможе зберегти єдність блоку.

Президентка Молдови Мая Санду також висловила своє привітання Трампу і наголосила на цінності дружніх відносин між Молдовою та США, сподіваючись на подальше поглиблення співпраці.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі приєдналася до привітань Трампа, зазначивши у своєму привітальному пості, що його підтримка зараз потрібна Грузії як ніколи. Вона висловила надію на підтримку США в інтеграції Грузії до євроатлантичних структур, зміцнення регіональної безпеки, стабільності та захисту свободи і незалежності країни, зазначивши:

“Вітаю з обранням, пане Президенте. Наш сильний американський стратегічний партнер і 33-річний друг зараз потрібен для підтримки євроатлантичної інтеграції Грузії”.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку