ЄС та світ

Дослідники знайшли спосіб перетворення сигналу Wi-Fi на електроенергію

Нова розробка здатна потенційно усунути потребу в батарейках для різних електронних пристроїв.

Дослідницька група під керівництвом Національного університету Сінгапуру досягла значного прориву у розвитку технології збирання енергії. Ця розробка може потенційно усунути потребу в батарейках для різних електронних пристроїв, інформує itc.ua.

Вчені створили новий тип випрямляча, здатного ефективно перетворювати навколишні радіочастотні сигнали, які зазвичай вважаються «відпрацьованою» енергією, у придатну для використання напругу постійного струму. Наприклад, ця технологія здатна перетворювати сигнали Wi-Fi та стільникових мереж у корисну електроенергію.

“Технології збору радіочастотної енергії, як ця, є важливими, оскільки вони зменшують залежність від батарей, продовжують термін роботи пристроїв, мінімізують вплив на навколишнє середовище та підвищують можливість використання бездротових сенсорних мереж та пристроїв інтернету речей у віддалених районах, де часта заміна батарей є недоцільною,” – зазначають розробники.

Дослідження продемонстрували можливість використання нанорозмірних випрямлячів для цього перетворення навіть при низьких рівнях радіочастотної потужності нижче -20 дБм. Цього вдалося досягти завдяки оптимізації випрямлячів та інтеграції масиву таких випрямлячів у модуль збирання енергії. Зібраної енергії виявилося достатньо для живлення світлодіодів та комерційного датчика температури. Масив з 10 оптимізованих випрямлячів досяг вражаючих 7,8% ефективності та високої чутливості.

Наразі дослідницька група зосереджується на інтеграції вбудованої антени для подальшого підвищення ефективності та компактності своєї технології. Вчені також досліджують послідовно-паралельні сполуки та внутрішньокристалічні сполуки для покращення збору радіочастотної потужності з потенціалом генерації достатньої напруги, щоб усунути потребу в підсилювачі постійного струму.

Цей прорив може змінити підхід до живлення електронних пристроїв, забезпечуючи їх безперебійною енергією без потреби в частій заміні батарей, що є особливо важливим для віддалених та важкодоступних місць.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Дональд Трамп обіцяє радикальні зміни на другому терміні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку