Україна

ДПС почала моніторинг банківських рахунків українців, які продають товари онлайн

Державна податкова служба України почала моніторинг грошових переказів на банківські рахунки громадян, які займаються онлайн-торгівлею. За даними з 1 по 20 березня, було зафіксовано 1,4 мільйона транзакцій на суму 1,6 мільярда гривень. Про це повідомляє Опендатабот.

Особливу увагу фахівці ДПС звернули на 11 тисяч осіб, які за цей період отримали понад 50 переказів. Середній розмір таких операцій становив 1142 гривні. Хоча наразі до відповідальності порушників не притягували, порушення можуть призвести до серйозних штрафних санкцій. Зокрема, за ведення господарської діяльності без офіційної реєстрації передбачено штраф від 17 000 до 85 000 гривень з можливістю конфіскації майна.

Крім того, можливою є додаткова фінансова санкція — до 200% вартості реалізованих товарів або послуг без застосування РРО. У середньому за вказаний період на одну особу припадало 127 переказів, а в окремих випадках кількість транзакцій сягала кількох сотень.

З 1 березня 2025 року ДПС почала використовувати новий інструмент фінансового моніторингу, а також нову форму чеків, що дозволяє фіксувати та аналізувати подібні операції на постійній основі. Завдяки оновленій Системі обліку даних РРО, служба отримує інформацію про громадян, які фактично ведуть підприємницьку діяльність без офіційної реєстрації, та про ФОПів, які не використовують зареєстровані РРО або ПРРО.

Моніторинг охоплює переважно фізичних осіб, які регулярно отримують оплату за товари чи послуги, зокрема через соціальні мережі або маркетплейси, а також підприємців, що ухиляються від обов’язкової реєстрації касових апаратів. Водночас ДПС не враховує одноразові продажі особистих речей через такі платформи, як OLX.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Зеленський провів кадрові перестановки у військовому командуванні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку