Україна

Ексглава КСУ незаконно перетнув кордон за сприяння поліції та прикордонників: ДБР висунуло підозри

Правоохоронці викрили злочинну групу, яка в березні 2022 року організувала незаконний перетин державного кордону для колишнього голови Конституційного Суду України. До цієї схеми були залучені прикордонники та заступник керівника районного відділу поліції в Закарпатській області. Про це повідомили Офіс Генерального прокурора та Державне бюро розслідувань (ДБР).

Правоохоронці офіційно не називають імені ексголови КСУ, але існує ймовірність, що мова йде про Олександра Тупицького. У березні 2022 року його було помічено у Відні, хоча дані про його офіційний перетин кордону відсутні. Вже у травні Тупицького оголосили в міжнародний розшук, а наприкінці липня Подільський суд Києва заочно обрав для нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Це створює юридичну основу для початку процедури екстрадиції з Австрії.

Згідно з даними слідства, організована група займалася нелегальним перевезенням осіб через пункти пропуску в Берегівському районі Закарпаття, оминаючи прикордонний контроль. Організатором схеми виступав поліцейський, який інформував людей, що намагалися уникнути мобілізації, про способи нелегального перетину кордону та координував водіїв. Поліцейський особисто контролював, щоб прикордонники пропускали автомобілі без перевірки документів пасажирів і огляду машин.

Прикордонники, залучені до схеми, перевіряли лише документи водія і вносили до бази даних лише його, приховуючи присутність пасажирів. Після перетину кордону водій передавав керування одному з пасажирів і повертався в Україну пішки, отримуючи винагороду від поліцейського.

За цією схемою в березні 2022 року Україну покинув і колишній голова Конституційного Суду, аби уникнути кримінальної відповідальності за низку злочинів у сфері правосуддя. Разом із ним кордон незаконно перетнули ще двоє громадян.

На цей час колишньому голові КСУ оголошено підозру за статтею про незаконне переправлення громадян через державний кордон за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 332 КК України). Також підозри висунуто правоохоронцю та прикордоннику за частиною третьою тієї ж статті. Розслідування триває, і слідчі працюють над встановленням інших можливих учасників злочинної схеми з-поміж співробітників правоохоронних органів.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Нового керівника Фонду гарантування вкладів призначатимуть таємно: ЗМІ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку