ЄС та світ

ЄС планує вперше розглянути питання про направлення своїх військових інструкторів до України

Наступного тижня Європейський Союз планує вперше розглянути питання про направлення своїх військових інструкторів безпосередньо до України. Про це стало відомо з публікації у газеті Welt am Sonntag. Відомо, що питання стосується організації тренувань українських військових на території України, і воно буде обговорюватися на рівні міністрів закордонних справ і оборони ЄС. Ця тема стане ключовим пунктом порядку денного зустрічі послів комітету ЄС з питань політики та безпеки, яка запланована на 27 серпня. Очікується, що остаточне рішення щодо цієї ініціативи буде ухвалене до листопада цього року.

Зокрема, листопад стане важливим місяцем, оскільки в середині цього місяця завершується мандат поточної місії ЄС з навчання українських військових, відомої як EUMAM UKR. Планується, що цю програму не лише продовжать, але й значно розширять, додавши можливість проведення тренувань безпосередньо на українській території. Наразі європейські інструктори здійснюють навчання українських військових переважно в Польщі та Німеччині, але розглядається варіант перенесення частини цієї програми в Україну.

Дискусії на цю тему вже розпочалися на неофіційному рівні в Брюсселі, де деякі країни ЄС висловили свою підтримку ідеї проведення навчань на території України. Серед країн, які підтримують цей підхід, можна відзначити Францію, Польщу, Данію, Швецію та країни Балтії. Водночас Німеччина висловлює побоювання щодо можливої ескалації конфлікту і пов’язаних із цим ризиків, через що поки що виступає проти такої ініціативи. Позицію Німеччини підтримують також Мальта, Австрія, Словенія та Угорщина.

Видання Welt зазначає, що редакція отримала в розпорядження документ під назвою “Стратегічний огляд навчальної місії ЄС в Україні”, який поширюється серед високопосадовців у Брюсселі. У цьому документі Європейська служба зовнішньої діяльності (ЄСЗЗ) не надає прямих рекомендацій щодо цієї ініціативи, але проводить детальний аналіз ризиків, пов’язаних із її реалізацією. Зокрема, документ акцентує увагу на тому, що нинішні тренування відбуваються за стандартами НАТО, які розраховані на мирний час, і українським військовим доводиться перенавчатися вже під час бойових дій. Також наголошується, що у разі необхідності не всі солдати зможуть швидко адаптуватися, оскільки їм не вистачає знань про типи радянського озброєння, яке ще широко використовується в Україні.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Делегація РФ у Ер-Ріяді відмовилися обговорювати припинення обстрілів цивільної інфраструктури: ОПУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку