ЄС відкрив Україні доступ до космічної програми Copernicus

Україна отримала від ЄС доступ до космічної програми спостереження за Землею Copernicus, яка надає супутникові дані для моніторингу навколишнього середовища, кліматичних змін та управління надзвичайними ситуаціями.
Угода про участь у компонентах програми Copernicus, підписана Україною з ЄС у Брюсселі в рамках Ради асоціації Україна-ЄС, надасть нашій країні доступ до цієї космічної програми на рівні з державами-членами ЄС, за винятком окремих безпекових аспектів.
Також ця космічна угода передбачає асоціацію України з кількома іншими частинами програми, зокрема “Космічна погода” (Space Weather Events, SWE), яка дозволяє відстежувати та аналізувати явища в космічному середовищі, що можуть впливати на супутники, енергосистеми та комунікації. Іншою важливою програмою є “Навколоземні об’єкти” (Near-Earth Objects, NEO), яка стежить за астероїдами та іншими небезпечними об’єктами, що можуть загрожувати Землі.
Представники України матимуть право бути спостерігачами у комітетах, що приймають рішення щодо цих програм, проте без права голосу. Ця співпраця стане важливим етапом у розвитку космічних технологій в Україні, а європейський комісар з питань оборони та космосу Андрюс Кубілюс назвав цей документ “першим кроком” до приєднання України до космічних програм ЄС.