Єврокомісія затвердила 47 стратегічних проєктів у сфері критичної сировини

Європейська комісія представила перелік з 47 стратегічних проєктів, метою яких є збільшення виробництва 14 із 17 ресурсів, що вважаються критично важливими для енергетичного переходу та безпеки ЄС. Про це повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
“Це сприятиме посиленню спільних стратегічних сировинних потужностей, що, своєю чергою, зміцнить європейський ланцюжок створення вартості сировини та диверсифікує джерела постачання”, – зазначили в ЄК.
Гетманцев підкреслив, що обрані проєкти становлять важливий етап у реалізації Акту про критичну сировину (CRMA), який встановлює цільові орієнтири до 2030 року: забезпечення Європейським Союзом 10% видобутку, 40% оброблення і 25% переробки стратегічної сировини для покриття власного попиту.
“Проєкти реалізовуватимуться в 13 державах-членах ЄС: Бельгії, Греції, Естонії, Іспанії, Італії, Німеччині, Польщі, Португалії, Румунії, Фінляндії, Франції, Чехії, Швецію. Очікувані загальні капітальні інвестиції, необхідні для реалізації 47 стратегічних проєктів – EUR22,5 млрд”, – йдеться в повідомленні.
Нові стратегічні проєкти впроваджуються в межах виконання Закону про критичну сировину (CRMA), який було ухвалено у 2023 році. Згідно з положеннями цього закону, до 2030 року Європейський Союз має забезпечити покриття 10% потреб у видобутку, 40% — в обробці та 25% — у переробці стратегічної сировини.