ЄС та світ

Європейські лідери сумніваються в зміні позиції Трампа щодо РФ: FT

Незважаючи на недавню зміну риторики Президента США Дональда Трампа щодо Путіна та Російської Федерації, у країнах Європейського Союзу переважає скептицизм. Як повідомляє Financial Times, в європейських політичних колах не вважають, що пом’якшення публічних заяв Трампа є свідченням реального переходу адміністрації США до більш проукраїнської лінії.

Двоє високопоставлених європейських посадовців, які говорили з журналістами на умовах анонімності, зазначили, що хоча нові заяви Трампа викликали певну надію, реальних дій, які б підтверджували зсув у бік Києва, поки що немає. За їхніми словами, союзники України на Заході, як і раніше, вважають, що Трамп розглядає Путіна як головного співрозмовника у питанні досягнення будь-якого миру, а Володимира Зеленського — як перешкоду для цього.

Один зі співрозмовників зазначив:

«Є невелике перезбудження через зміну тону. Але ми не бачимо, щоб це виливалося в якісь серйозні дії».

Водночас, за інформацією FT, президент України останнім часом зумів налагодити особисту комунікацію з Дональдом Трампом. Джерела видання повідомляють, що після конфлікту між ними під час зустрічі в Овальному кабінеті, глави Франції й Великої Британії — Емманюель Макрон і Кір Стармер — дали Зеленському пораду змінити тональність у спілкуванні з американським лідером. Йому запропонували виявляти більше подяки та відкрито дякувати США за вже надану підтримку.

Однак навіть на цьому тлі в адміністрації Трампа зберігається стійкий скепсис щодо продовження допомоги Україні. Як зазначає Financial Times, частина посадовців виступає за фокус на регіоні Індо-Тихоокеанського басейну, інші ж дотримуються принципової позиції невтручання у конфлікти за межами США.

Варто зазначити, що нещодавно Трамп вперше публічно поставив під сумнів щирість Путіна в прагненні до миру, а також заявив, що російський лідер «говорить багато нісенітниць». Крім того, американський президент пообіцяв зробити у понеділок важливу заяву щодо Росії.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Telegram почав співпрацювати з правоохоронцями різних країн: ЦПД

Ще одним знаком потенційного зрушення став факт участі представників США в засіданні так званої «коаліції рішучих» — групи європейських держав, які обговорюють можливість створення контингенту західних військових сил на території України як запобіжного фактора на випадок нового наступу РФ після завершення активної фази бойових дій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку