ЄС та світ

Європейці скептично ставляться до перемоги України: дослідження Європейської ради з міжнародних відносин

Серед всіх країн Європи Італія виявилася найбільшою державою, від якої Україна отримала найменше підтримки.

Поки більша частина українців продовжує вірити у перемогу над Росією,  серед європейців спостерігаються більш скептичні настрої – більша частина не вірить, що ЗСУ переможуть на полі бою. Такими виявилися результати дослідження Європейської ради з міжнародних відносин (ECFR), яке провели в Україні та 14 країнах ЄС, пише видання Politico.

Так,  58% українців назвали найбільш ймовірним варіантом закінченням війни перемогу своєї країни, 30% стверджують, що війну вдасться врегулювати. І лише 1% вірить, що переможе армія РФ.

Водночас серед 14 країн-членів Євросоюзу, у яких провели опитування, лише в Естонії більша частина респондентів (38%) висловили переконання, що Україна виграє беззастережно. В цілому від третини до половини опитаних вірять, що війна закінчиться мирним врегулюванням.

Більша частина опитаних у Швеції та Польщі вважають, що Європі варто допомагати Україні боротися до звільнення всієї її території. При цьому більшість в Італії (53%), Греції (54%) та Болгарії (63%) не підтримують таку ідею, вважаючи, що збільшення постачань зброї в Україну є поганою ідеєю. В цілому Італія виявилася найбільшою державою Європи, яка найменш підтримувала Україну.

В ще одній групі країн, до якої входять Чехія, Франція, Німеччина, Нідерланди, Іспанія та Швейцарія, немає національного консенсусу щодо війни та ролі ЄС. У жодній країні, навіть войовничо налаштованій, не мають наміру відправляти війська в Україну.

Також європейці не мають одностайної думки щодо прийняття України до ЄС. Найбільше за це виступають Португалія, Естонія, Швеція, Іспанія та Польща, а найбільш скептичні — Німеччина, Болгарія, Чехія та Франція.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Саудівська Аравія знизила ціни, прискоривши обвал на ринку нафти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку