Філії меморіального кладовища відкриватимуть в обласних центрах у разі браку місць
На Національному військовому меморіальному кладовищі не здійснюватиметься поховання цивільних, які не брали участі у бойових діях.

У разі нестачі місць на Національному військовому меморіальному кладовищі планується відкриття філій в обласних центрах. Про це заявив заступник директора держустанови “Національне військове меморіальне кладовище” Ярослав Старущенко під час пресконференції в Медіацентрі Україна-Укрінформ.
“Сподіваюсь цього не станеться, але коли держустанова стикнеться з питанням нестачі місць для вшанування героїв, які мають право бути вшанованими на цьому об’єкті, ми розпочнемо реалізацію філій Національного військового меморіального кладовища в обласних центрах”, – наголосив Старущенко.
Він пояснив, що для цього держустанова звертатиметься до відповідних обласних адміністрацій, щоб провести моніторинг і знайти відповідні земельні ділянки, які перебувають у державній власності.
Старущенко також підкреслив, що поховання на Національному військовому кладовищі є правом, а не обов’язком. Він зазначив, що на цьому кладовищі не будуть здійснюватися поховання цивільних осіб, які не брали участі у бойових діях. Розрахункова кількість поховань на кладовищі становить 150 тисяч, з них 100 тисяч – традиційні поховання, а 50 тисяч – колумбарні ніші.
“В нашому війську зараз дуже багато мобілізованих людей, які не були військовими до початку широкомасштабної агресії. Ми розуміємо, що після нашої перемоги значна кількість цих людей демобілізується. Всі ті, хто прийшов за покликом душі захищати територіальну цілісність і незалежність України, після нашої перемоги стануть демобілізованими і, відповідно, цивільними. Маючи статус учасника бойових дій, вони як цивільні особи можуть бути похованими й вшанованими на Національному військовому меморіальному кладовищі”, – додав він.
Старущенко також уточнив, що поховання на цьому меморіальному кладовищі осіб, які не брали участі у відбитті широкомасштабної агресії, не планується. Крім того, за його словами, не йдеться про об’єднання київського муніципального кладовища з військовим меморіальним.
Загальна розрахункова кількість поховань на Національному військовому кладовищі становить 150 тисяч, з них 100 тисяч – традиційні поховання, а 50 тисяч – колумбарні ніші, зазначив Старущенко.