ЄС та світ

Фінляндія заарештувала десятки мільйонів доларів російських активів

Окружний суд Гельсінкі наклав арешт на активи, що належать Росії у Фінляндії, зокрема на об’єкти нерухомості та інші активи вартістю в десятки мільйонів доларів. Про це повідомив “Нафтогаз”.

Зазначається, що рішення суду стало відповіддю на клопотання:

  • НАК “Нафтогаз України”;
  • та п’яти інших компаній, що входять до Групи Нафтогаз.

Це рішення – частина глобальної стратегії Нафтогазу зі стягнення компенсації за збитки, завдані захопленням активів компаній Групи в АР Крим згідно з рішенням Гаазького арбітражу.  Це також перший публічно відомий успішний арешт активів поза межами України на виконання арбітражного рішення у справах за позовами українських компаній до Росії щодо експропріації майна в АР Крим у 2014 році. Він є проміжним кроком на шляху до фактичного стягнення активів на користь Групи Нафтогаз“, — йдеться в повідомленні.

Росія, попри рішення Гаазького арбітражу, відмовляється добровільно виплатити “Нафтогазу” компенсацію, через що продовжують нараховуватися відсотки на суму заборгованості до повної виплати.

У жовтні 2016 року “Нафтогаз” разом із шістьма іншими компаніями Групи ініціювали провадження в Арбітражному трибуналі при Постійній палаті Третейського суду проти Росії, вимагаючи компенсації за порушення Угоди про захист інвестицій, зокрема за експропріацію стратегічних енергетичних активів у Криму у 2014 році.

У лютому 2019 року Арбітражний суд ухвалив часткове рішення на користь “Нафтогазу”, визнавши свою юрисдикцію у цій справі та встановивши, що Росія порушила свої зобов’язання, здійснивши незаконну експропріацію інвестицій компанії в Криму.

Другий етап арбітражу мав на меті визначення розміру компенсації, і в липні 2022 року Гаазький апеляційний суд підтвердив юрисдикцію Арбітражного суду у цій справі.

12 квітня 2023 року трибунал зобов’язав Росію виплатити 5 мільярдів доларів як компенсацію за збитки, завдані захопленням активів у Криму у 2014 році.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  У Польщі попри заборону масово видавали росіянам робочі та бізненсові візи: деталі скандалу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку