ЄС та світ

Газорозподільну систему паралізує: Алієв прогнозує складнощі для України без підтримки Азербайджану

Президент Азербайджану Ільхам Алієв повідомив про інтенсивні переговори, які тривають вже кілька місяців, щодо поставок азербайджанського газу до Європи через території Росії та України.

За словами Алієва, Росія, Україна та європейські інституції звернулися до Азербайджану з проханням забезпечити продовження транзиту газу через українську газотранспортну систему.

“Можу сказати, що Росія, Україна та європейські інститути звернулися до нас у зв’язку з продовженням транзиту газу територією України. Кілька місяців ми докладаємо великих зусиль для того, щоб дійти до спільного знаменника”, — повідомляє пресслужба президента Азербайджану з посиланням на слова Алієва на ювілейному 50-тому TEHA Forum в італійському Чорноббіо.

“Якщо транзит зупиниться, а це припаде на грудень, кілька країн Європейського союзу зіткнуться з серйозними труднощами з фізичною доступністю природного газу. Ми просто хочемо підтримати ці країни й Україну, тому що якщо транзит газу зупиниться, то газорозподільна система України буде повністю паралізована”, — додав Алієв.

Президент також зазначив, що Азербайджан виступає посередником у переговорах між Україною та Росією щодо продовження транзиту російського газу та постачання азербайджанського газу через обидві країни до Європи.

“Зараз фактично за посередництвом Азербайджану обидві країни ведуть переговори про продовження транзиту російського газу і постачання азербайджанського газу через Росію та Україну в Європу”, — сказав Алієв.

Алієв також підкреслив, що Азербайджан підтримує міцні та прагматичні відносини як з Україною, так і з Росією. Він наголосив на тому, що країна рішуче стоїть на позиції підтримки територіальної цілісності та суверенітету України, але не є частиною антиросійських санкцій

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Байден готується повернутися до передвиборчої кампанії наступного тижня попри заклики піти

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку