Голову ЦВК Грузії облили фарбою під час оголошення офіційних підсумків виборів

16 листопада стало відомо, що на початку засідання Центральної виборчої комісії Грузії, під час якого офіційно затверджували підсумки парламентських виборів, стався інцидент – голову ЦВК Георгія Каландарішвілі облили чорною фарбою. Під час оголошення результатів виборів, які підтвердили перемогу провладної партії “Грузинська мрія” з 53,93% голосів, представник опозиційного “Єдиного національного руху” Давид Кіртадзе підійшов до голови комісії та облив його чорною фарбою.
“Ти – ганьба, ганьба нашої країни та чорна пляма“, – заявив Кіртадзе на адресу голови ЦВК.
Крім того, він назвав голову Центрвиборчкому “крапкою.ру”.
Опозиційний кандидат звинуватив Каландарішвілі у відчуженості від позиції грузинського народу та просуванні країни у бік Росії. На думку Кіртадзе, представники влади ігнорують думку студентів та інших протестувальників. Інцидент спричинив штовханину в залі, після чого засідання було перервано. Незабаром його відновили, і ЦВК офіційно підтвердила результати виборів.
За підсумками голосування, правляча партія “Грузинська мрія” здобула 89 місць у парламенті, а опозиційні сили разом отримали 61 мандат. Серед них – “Коаліція за зміни”, “Єдиний національний рух”, “Сильна Грузія” та “Гахарія — за Грузію”. Однак, чотири опозиційні партії не визнали результати, заявляючи про фальсифікації та порушення таємниці голосування.
Парламентські вибори, які відбулися 26 жовтня, викликали хвилю протестів у країні. Раніше суд у місті Тетрі-Цкаро визнав недійсними результати голосування на кількох виборчих дільницях, з огляду на порушення процесу. Однак Тбіліський апеляційний суд скасував це рішення, а ЦВК оголосила про частковий перерахунок голосів на низці дільниць.
Європейські партнери також висловили занепокоєння. Спостерігачі ОБСЄ заявили, що виборчий процес у Грузії не відповідав демократичним стандартам. Вони зафіксували випадки підкупу виборців та порушення безпеки, хоч і не підтвердили прямих фальсифікацій. Українське Міністерство закордонних справ підтримало висновки ОБСЄ, зазначивши, що уважно стежило за перебігом виборів у Грузії.