Цифрошок

Гуманітарне розмінування України триває: 115 тис. гектарів обстежили з початку року

Про розмінування полів відзвітували у Міністерстві економіки. З початку року урядові та неурядові оператори протимінної діяльності обстежили понад 115 тис. гектарів.

Після початку повномасштабної війни значна частка сільськогосподарських угідь в Україні забруднена вибухонебезпечними предметами. Це завдає додаткового клопоту та заважає працювати аграріям, а отже має помітний негативний вплив на економіку країни, оскільки аграрна галузь є однією з основних в структурі українського експорту.

“У квітні піротехнічні підрозділи обстежили майже 35 тис. га земель сільськогосподарського призначення. А загалом з початку року — понад 115 тис. га. З них 108 тис. га станом на початок травня повернуто аграріям для господарської експлуатації. Темпи обстеження перевищують торішні. Якщо у 2023 році в середньому за місяць піротехніки обстежували 22,8 тис. га сільгоспугідь, то за підсумками чотирьох місяців 2024-го ми вийшли на середню цифру у 28,75 тисячі гектарів щомісячно. Та з огляду на масштаб потенційного забруднення територій, працюємо над посиленням спроможностей операторів, залученням сучасних технологій та впровадженням нових рішень у сфері протимінної діяльності”, – зазначає міністр економіки Юлія Свириденко.

Гуманітарне розмінування України триває: 115 тис. гектарів обстежили з початку року
Фото: me.gov.ua

Очільниця міністерства наголосила, що наразі уряд працює над залученням інвестицій та розробкою державних програм фінансування розробки і виготовлення техніки і обладнання для розмінування. Також для розміщення своїх виробничих потужностей в Україні запрошуватимуть і закордонних виробників такої техніки.

“Це не лише внесок у гуманітарне розмінування, але й розвиток економіки, адже виробництво техніки в Україні — це робочі місця і податки до державного бюджету, завдяки яким, ми можемо фінансувати наш сектор безпеки і оборони. Саме розвиток вітчизняного виробництва — ключова складова політики “Зроблено в Україні” й беззаперечний пріоритет в роботі уряду”, – говорить Юлія Свириденко.

Нагадаємо, що у березні Кабмін затвердив порядок компенсації витрат аграріям за гуманітарне розмінування земель. Тепер держава компенсуватиме аграріям 80% вартості розмінування полів. Загалом у 2024 році на компенсації аграріям, які купуватимуть послуги з розмінування, з держбюджету виділено 3 млрд грн.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  В Україні винесено майже 7 000 вироків за корупцію, лише 1,5% обвинувачених отримали покарання у вигляді позбавлення волі

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку