Індія змінює пріоритети в закупівлі зброї з російської на американську
Індія суттєво зменшила закупівлі військового обладнання у Росії, надаючи перевагу західним виробникам. Це знаменує вагому зміну у традиційній політиці країни, яка раніше значною мірою залежала від озброєнь із Москви. Про це повідомляє Bloomberg.
За інформацією високопосадовців Індії плани спільного виробництва з Росією вертольотів і сучасних винищувачів були відкладені. Пропозиція щодо оренди атомного підводного човна для підготовки індійських екіпажів також малоймовірна, оскільки країна будує власні судна. Із замовлень, зроблених ще до початку повномасштабної війни в Україні, Індія поки не отримала два військові кораблі та системи протиракетного захисту.
За даними Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI), частка Росії в індійському імпорті зброї впала до 36% у 2022 році, порівняно з 76% у 2009 році. Водночас Індія продовжує купувати дешеві енергоресурси у Росії та надавати певну дипломатичну підтримку Володимиру Путіну.
Проте, за останні роки країна активніше співпрацює з оборонними партнерами із Заходу, зокрема США та Францією. Починаючи з 2018 року, Індія уклала контракти на майже 20 мільярдів доларів на закупівлю американської військової продукції, за даними Дослідницької служби Конгресу США. У жовтні країна підписала угоду на понад 3 мільярди доларів на придбання 31 безпілотника далекого радіуса дії від американської компанії General Atomics.
Окрім цього, Індія активно розвиває власне виробництво озброєнь за підтримки західних партнерів, що свідчить про її намір зменшити залежність від імпорту та зміцнити національну обороноздатність.