Instagram робить всі підліткові акаунти приватними

Instagram запроваджує нові заходи для підвищення безпеки підлітків на своїй платформі, роблячи їх акаунти приватними за замовчуванням. Ці зміни впроваджуються на тлі зростаючого суспільного тиску, спрямованого на обмеження впливу соціальних мереж на молодь.
З 19 вересня у США, Великій Британії, Канаді та Австралії всі користувачі Instagram віком до 18 років автоматично будуть переведені на приватні акаунти. У тих, хто вже має акаунти, відбудеться автоматичне оновлення протягом 60 днів. Європейські підлітки також отримають ці нововведення пізніше цього року.
Meta визнає, що підлітки можуть приховувати свій вік, тому компанія посилить перевірки. Наприклад, якщо користувач намагатиметься створити новий акаунт із дорослим віком, система вимагатиме підтвердження віку. Крім того, Meta розробляє технології для автоматичного переведення підліткових акаунтів, які були зареєстровані як дорослі, в обмежений режим.
Усі приватні акаунти для підлітків будуть мати додаткові обмеження: особисті повідомлення можна буде отримувати лише від тих користувачів, на яких вони підписані, а доступ до “чутливого контенту”, наприклад відео з бійками чи рекламою косметичних процедур, буде обмежений. Також, якщо підліток використовує платформу понад 60 хвилин, йому надсилатимуть сповіщення, а “сплячий режим” блокуватиме сповіщення з 22:00 до 7:00.
16- і 17-річні користувачі зможуть відключати ці функції, але для молодших підлітків знадобиться дозвіл батьків. Батьки також отримають більше можливостей контролювати акаунти своїх дітей через «батьківський контроль», який дозволить обмежити час перебування підлітків у застосунку та перевіряти, хто з ними зв’язується.
Оголошення Meta відбулося на тлі численних позовів проти компанії з боку американських штатів, які звинувачують її в спричиненні шкоди молодим людям та погіршенні психічного здоров’я підлітків через залежність від соціальних мереж. Генеральний прокурор Нью-Йорка Летиція Джеймс назвала заяву Meta “важливим першим кроком”, але наголосила, що для захисту дітей необхідно зробити набагато більше.
Раніше Meta вже запроваджувала ініціативи з підвищення безпеки підлітків, але вони часто піддавалися критиці за недостатню ефективність. Наприклад, хоча користувачі отримуватимуть сповіщення про 60-хвилинне перебування у застосунку, вони зможуть його проігнорувати, якщо батьки не встановлять чітких обмежень через режим “батьківського контролю”.
Наомі Глейт, керівниця відділу продуктів у Meta, зазначила, що ці нововведення створять нові стимули для батьків і підлітків налаштувати «батьківський контроль», щоб забезпечити більший захист у мережі.
Генеральний хірург США Вівек Мерті в травні 2023 року висловив занепокоєння, що технологічні компанії занадто сильно покладаються на батьків у питаннях безпеки дітей у соцмережах, адже нові технології змінюють світ швидше, ніж батьки встигають до них адаптуватися.