Україна

Кабмін планує збільшити видачу іпотечних кредитів “єОселя” на 23,3%

Відновлення житлового фонду є одним з головних завдань уряду України як на поточний, так і на наступні роки. Програма іпотечного кредитування “єОселя” відіграє ключову роль у досягненні цієї мети. У 2025 році обсяг кредитування в межах програми планують збільшити на 23,3% у порівнянні з попереднім роком. Про це повідомила перша віцепрем’єрка — міністерка економіки Юлія Свириденко.

“Навіть до вторгнення частка іпотечного кредитування була в Україні незвичайно низькою – менше 1% (на діаграмі – 0,67% ВВП – ІФ-У). Наша стратегічна мета, реалістична мета – це у наступні роки вийти на рівень щонайменше 10%”, – йдеться у повідомленні.

Свириденко нагадала, що, за результатами спільного дослідження Світового банку та урядової ініціативи RDNA3, в Україні зруйновано або пошкоджено 13% житлового фонду, і близько 2,5 мільйона домогосподарств потребують нового житла.

Вона також зазначила, що на додаток до іпотечного кредитування уряд планує найближчим часом розвивати оренду з правом викупу для тих, хто не може внести початковий платіж, а також систему соціального житла — довгострокової оренди за пільговими умовами для певних категорій громадян.

Станом на сьогодні в межах програми “єОселя” житло придбали 16 125 родин на загальну суму 26,4 мільярда гривень. Позики надають 10 банків, найбільше — у Києві (3238) та Київській області (4404), далі йдуть Львівська (959), Одеська (763), Івано-Франківська (686) та Дніпропетровська області (516).

“98% іпотечних кредитів у 2024 році видавалося за програмою ‘єОселя’. Це найуспішніша іпотечна програма за всю історію”, – підкреслила перша віцепрем’єрка.

Вона також навела динаміку обсягів виданих кредитів: у 2022 році — 0,6 мільярда гривень, у 2023-му — 8,8 мільярда, у 2024-му — 14,6 мільярда гривень. У 2025 році планують досягти показника в 18 мільярдів.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Влада спростила процедуру отримання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім'ї загиблого захисника

Для розширення доступу до програми уряд знизив мінімальний початковий внесок для молоді з 20% до 10%, дозволив використовувати сертифікат “єВідновлення”, а також купувати приватні будинки й таунхауси. Однією з важливих новацій є обмеження щодо придбання лише того житла, якому не більше трьох років, що значно збільшило частку купівлі квартир на первинному ринку.

Наразі в програмі беруть участь 98 акредитованих забудовників — партнерів банків, а також 226 будинків, у яких доступні квартири. Загалом у межах програми “єОселя” на первинному ринку придбано понад 5200 квартир на суму понад 8,8 мільярда гривень. Після внесення змін до програми 4 листопада минулого року частка первинного житла у структурі купівель зросла до 55,7%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку