Точка зору

Кадрові перестановки в Кабміні продовжують турбувати Європу: про що пишуть ЗМІ

Масштабні кадрові перестановки в Кабінеті Міністрів України сколихнули політичний ландшафт країни. Більше половини міністерств отримали нових керівників, що стало сигналом для європейської преси. З одного боку, на Заході з розумінням ставляться до необхідності швидких і рішучих кроків в умовах війни. Однак із дедалі більшою занепокоєністю спостерігають за тим, як влада в Україні концентрується в руках обмеженого кола осіб. У країні, що вже два з половиною роки тримає оборону проти російської агресії, такі тенденції можуть викликати запитання про баланс сил та майбутнє демократії. В Європі задаються питанням: чи не означає це рух до надмірної централізації влади, яка може вийти з-під контролю?

Jutarnji List – Хорватія. Обумовлена ​​війною централізація влади тепер завершена повністю, – такого висновку приходить загребська Jutarnji list:

“Чи це криза, як поспішають повідомити нам державні ЗМІ РФ? За інших обставин, мабуть, можна було б сказати й так, але в нинішньому випадку вірно, скоріше те, що після двох з половиною років війни ми спостерігаємо завершення процесу централізації’ влади в руках президента Зеленського та його кабінету під контролем могутнього Андрія Єрмака , реальної “другої людини України”… Отже, мета кадрових перестановок в уряді полягає в тому, щоб зробити уряд своєрідним продовженням президентської адміністрації, адже портфелі були роздані людям з найближчого оточення президента”.

The Guardian – Велика Британія. Зеленський спирається на дедалі вужче коло соратників, – констатує лондонська The Guardian:

“Кризи національного масштабу висувають на передній план лідерів, але, можливо, жоден інший лідер не зміг би так наелектризувати українську та міжнародну громадськість, як це зробив він. Певна концентрація влади у воєнний час неминуча, але Зеленському, схоже, найзручніше керувати, оточивши себе невеликою командою, як він це вже робив у роки своєї телевізійної кар’єри. … Лідери, які перебувають під сильним тиском, зі зрозумілих причин схильні покладатися на довірених осіб та союзників. Але люди хочуть бути впевнені, що їхня країна, зіткнувшись із величезною екзистенційною загрозою, максимально використовує потенціал своїх талантів”.

Mladá fronta – Чехія. Празька Mladá fronta Dnes не може знайти пояснення відставці Дмитра Кулеби:

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Майбутнє України та боротьба за справедливий мир: заяви Володимира Зеленського в Єврораді

“Якби йому не вистачило енергії для того, щоб видобути потрібні країні озброєння. Але якщо новий головний дипломат не матиме власних заводів з виробництва боєприпасів, танків, винищувачів, ракет, безпілотників чи систем ППО, то він навряд чи зможе видобути більше зброї, ніж вдалося його попереднику. Кожен має право думати про дуже здатне Кулебі все, що заманеться, але абсурдно припускати, що американці та інші союзники домовилися з Києвом про те, що якщо місце Кулеби займе хтось інший, то вони відправлять Україні більше зброї. Так що про некомпетентність Кулеби не може бути й мови, швидше йдеться про неабияку напруженість у відносинах між ним і президентом”.

Nepszava – Угорщина. На сторінках будапештської Népszava Марія Гал висловлює своє занепокоєння у зв’язку з відставкою міністра закордонних справ:

“Ходять різні чутки про реальні причини заміни Дмитра Кулеби, але жоден з них не пояснює того, чому президент замінив одного з найвідоміших і найвизнаніших урядовців України на нікому не відому людину. …Війна пояснює багато, але не все. У зв’язку з цим не можу не згадати слова мера Києва Віталія Кличка, який якось сказав в одному з інтерв’ю: “У якийсь момент ми перестанемо відрізнятися від Росії, де все залежить від забаганки однієї людини”.

BBC News Україна – Україна. Змін ніхто і не помітить, – впевнена українська служба BBC News Україна:

“Складно назвати якусь країну світу, в якій “оптова” заміна доброї половини урядовців не була б ознакою масштабної політичної кризи – або щонайменше не стала б політичним землетрусом . Тим часом сьогоднішня Україна доводить, що неможливе – можливе. І що настільки значуща кадрова ротація навряд чи призведе до якихось фундаментальних змін у житті держави, а більшість населення її взагалі не помітить. … Зараз результатом ротації майже половини членів уряду стане лише переміщення людей усередині системи: до важелів влади, добре це чи погано, не запросили жодної людини ззовні вже існуючої кадрової колоди”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку