Спільне комюніке Саміту миру: хто з країн підтримав, а хто відмовився

Підсумкову декларацію Саміту миру в Швейцарії, можливо, підпишуть не всі учасники конференції, повідомив напередодні канцлер Австрії Карл Негаммер. Він пояснив, що це питання дипломатичних нюансів, які не впливають на основні позиції, тому його це не дуже турбує.
Негаммер також зазначив, що перед початком переговорів з Росією може бути проведена ще одна конференція.
Згідно з повідомленнями західних ЗМІ, декларацію підписали дійсно не всі. Погодились з фінальним комюніке учасники з 80 країн та представники чотирьох міжнародних організацій. Усього ж участь у конференції взяли делегації від 101 країни та організації. Серед тих, хто не підписав декларацію – Бразилія, Мексика, Саудівська Аравія, Таїланд, Індія, Об’єднані Арабські Емірати, ПАР, Ватикан, Вірменія, Бахрейн, Колумбія, Катар, Індонезія, Лівія.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба підкреслив, що саміт приніс значний прогрес і наголосив на важливості військової підтримки України. За його словами, жодних альтернативних мирних планів на саміті не обговорювалося, а текст фінальної декларації є збалансованим.
“Ми разом підтверджуємо, що міжнародне право та Статут ООН мають бути основою для встановлення справедливого миру в Україні. Народ України має право захищати своїх дітей, свої домівки, свою землю. Разом ми захищаємо світ, заснований на верховенстві права, правилах, яких ми всі погодилися дотримуватися. Це шлях, яким ми будемо рухатися вперед і уникнемо повернення до темного минулого”, – заявив Володимир Зеленський.