Керівників Meta, OpenAI та Palantir зарахували до резерву армії США

Армія США сформувала спеціальний резервний підрозділ Detachment 201: Executive Innovation Corps, до якого увійшли керівники компаній Palantir, Meta та OpenAI. Метою підрозділу є прискорення інтеграції штучного інтелекту у військове планування та операції. Про це повідомляє The Register.
До складу нового підрозділу увійшли технічний директор Palantir Шьям Санкар, технічний директор Meta Ендрю Босуорт, директор з продуктів OpenAI Кевін Вейл і колишній директор з доходів OpenAI Боб МакГрю. Вони отримали звання підполковників армійського резерву США й виконуватимуть функції радників, працюючи над конкретними проєктами впровадження технологій у військові операції.
Palantir уже тривалий час співпрацює з американськими військовими та минулого року отримала контракт на $480 мільйонів у рамках проєкту Maven, що передбачає використання штучного інтелекту для розробки військових стратегій.
Meta розпочинає співпрацю з оборонною компанією Anduril Industries у межах проєкту EagleEye, який передбачає створення шоломів, окулярів та інших пристроїв з елементами доповненої та віртуальної реальності. Ці пристрої оснащуватимуться сенсорами для покращення слуху та зору солдатів.
OpenAI, зі свого боку, теж бере участь у розробці військових технологій, переглянувши свою попередню позицію щодо виключно цивільних продуктів. Компанія працює з Anduril Industries над створенням систем протидії безпілотникам та іншими технологічними рішеннями для армії.
Члени Detachment 201 працюватимуть дистанційно і повинні відпрацювати щонайменше 120 годин на рік. Як зазначив технічний директор Palantir, інтеграція новітніх технологій у військову сферу дозволяє поєднати “американські інновації з життєво важливими військовими завданнями”, що, на його думку, стане ключовим чинником перемоги США у XXI столітті.